Eric Adams'den Fenerbahçe USA'ya Destek

Fenerbahçe USA Derneği, Amerika’daki çocuklar ve gençler için geliştirdiği Fenerbahçe USA Gençlik Akademesi ve Spor Merkezi projesi kapsamında Brooklyn Borough President Eric Adams’i ziyaret etti.

Eric Adams'den Fenerbahçe USA'ya Destek
02 Kasım 2019 - 21:16

Dernek Başkanı Fatih Akarsu, Asbaşkan Cemil Özyurt, Mali İşler Sorumlusu Erdem Şahin ve Yüksek Divan Kurulu üyesi Turgay Kadıoğlu’nun hazır bulunduğu toplantıda, aynı zamanda 2021 yılında yapılacak New York City Belediye seçimlerinin en güçlü adaylarından da olan Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams ve belediyenin üst düzey yetkilileri hazır bulundu. Adams, Fenerbahçe USA derneğinin geliştirdiği Akademi projesine destek sözü verdi. Proje ile çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve spora teşvik etmek planlanıyor. Adams, belediye olarak gençleri spora özendirmek ve gelişimlerine katkı sağlayacak projelere açık olduklarını ve desteklediklerini söyledi.

Toplantıda konuşan Fenerbahçe USA Başkanı Fatih Akarsu da, amaçlarının Amerika’da yetenekli ancak imkanları kısıtlı çocukları bulup Akademi’de eğitmek ve Türkiye’de veya Avrupa’da iyi bir sporcu olarak yaşamını sürdürmesine katkı sağlamak istediklerini kaydetti. Fenerbahçe’nin faaliyet gösterdikleri farklı spor dalları ile dünyanın en büyük spor kulüblerinden biri olduğunu anlatan Akarsu, akademi için kendilerine tahsis edilecek tesislerde ilk başlangıçta futbol ve basketbol programları düzenlemeyi düşündüklerini kaydetti.

Toplantı sonrasi Fenerbahçe USA yöneticileri, Eric Adams’a özel olarak hazırlattıkları forma, kaskol ve yaka rozeti hediye etti. Eric Adams, 2021 yılında yapılacak New York City belediye başkanlığına da aday olduğu için formanın arkasına 2021 yazdırıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum