• Reklam

Esra Öziskender Elvis Presley'in Evi Graceland'de

Reklam
Esra Öziskender Elvis Presley'in Evi Graceland'de
18 Ocak 2021 - 23:42 - Güncelleme: 18 Ocak 2021 - 23:58
  • Reklam
ELVIS PRESLEY'IN EVİ GRACELAND

Esra Öziskender, @esraoziskender (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter) [email protected]

Esra'nın Amerika Penceresi'nde bu yazımda sizlere dünyaca ünlü Graceland'dan bahsedicem. Memphis, Tennessee'de bir zamanlar Dünya Pop Kralı Elvis Presley'in ailesi ile birlikte yaşadığı ve adına Graceland verdiği ve ölümünden sonra müzeye dönüştürülen ancak halen hayatta olan eski karısı, kızı ve torunları tarafından Şükran Günlerinde ve bayramlarda halen kullanılan malikanesini ziyaret etmiştim. Bir Elvis hayranı olarak beni büyüleyen ve hala unutamadığım bu seyahatten bazı anılarımı sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Graceland, bir zamanlar S.E.'ye ait 500 dönümlük bir çiftliğin parçasıydı.  Toof family.  Arazi nesillerdir ailenin bir parçasıydı ve adını kadın akrabalarından biri olan Grace'den alıyordu.  Graceland tarihine göre, 1939'da Grace'in yeğeni Ruth Brown Moore ve kocası Dr. Thomas Moore, Memphis'in yerlileri tarafından iyi bilinen konağı inşa ettiler.  Moore'un kızı Ruth Marie, müzikal olarak başarılı oldu ve Memphis Senfoni Orkestrası ile arpçı oldu.  Öndeki resmi salonlardaki klasik resitaller yaygındı, tıpkı rock 'n' roll ve gospel jam seanslarının bir sonraki sahibin taşınmasından sonra olacağı gibi.

 1957 baharında, Elvis Presley 22 yaşındayken evi ve araziyi 100.000 doların biraz üzerinde bir fiyata satın aldı.  Önceki yıl bir kasırga olmuştu - Elvis'in tarihi televizyon programları, rekor kıran canlı performanslar ve altın rekor ödülleri içeren süper yıldızlığının ilk yılıydı.  Graceland'ı satın aldığı sırada Elvis, "Jailhouse Rock" ile birlikte ikinci filmi "Loving You" üzerinde çalışıyordu, Elvis Presley için uzun bir film kariyerinin sadece başlangıcıydı.

 Graceland'deki ev misafirleri, çeşitli zamanlarda aile üyeleri ve arkadaşları içeriyordu - bazıları malikanede, bazıları gerekçesiyle başka bir yerde konutlarda.  Elvis'in Los Angeles bölgesinde çeşitli evleri olmasına ve konserleriyle yolda çok zaman geçirmesine rağmen, Graceland her zaman ev üssüydü - Elvis Presley'in hayatında bir değişmezdi.

 Ev turları mevcuttur ve Graceland Arşivleri, Graceland tarihi ve Elvis Presley'in yaşamı hakkında bilgilerle doludur.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com