• Reklam
Reklam

Fahrettin Koca, BioNTech Aşısının İmzalandığını Duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BioNTech'in Kovid-19 aşısıyla ilgili anlaşmanın imzalandığını söyledi. Koca, Türkiye için yaptıklarının unutulmayacağını vurgulayarak, Prof. Dr. Uğur Şahin'e bir kez daha teşekkür etti.

Reklam
Fahrettin Koca, BioNTech Aşısının İmzalandığını Duyurdu
25 Aralık 2020 - 22:40
  • Reklam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 virüsüne karşı geliştirilen BioNTech aşısıyla ilgili anlaşmanın bu gece 04.30 itibarıyla imzalandığını açıkladı. Bakan Koca, 550 bin doz aşının yıl sonuna kadar, ya da ocak ayı başında Türkiye'ye gelmesinin beklendiğini bildirdi

Konuşmasında Koca, bu anlaşmanın hayat geçmesinde ve engellerin ortadan kalkmasında Prof. Dr. Uğur Şahin'in büyük emeklerinin bulunduğunu vurgulayarak, "Türkiye için yaptığı ayrıcalık unutulmayacaktır. Kendisine milletimiz adına bir kez daha teşekkür ederim." diye belirtti.

Fahrettin Koca'nın Açıklaması:
"Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan, depolarda hazır beklediğini Prof. Dr. Uğur Şahin hocamızın açıkladığı doz miktarı 550 bin dozdur. Bu miktarın Türkiye'ye yıl sonuna kadar ya da ocak ayı başında gelmesi beklenmektedir. Bununla birlikte mart ayı sonuna kadar 4,5 milyon doz aşı ülkemize teslim edilecektir. Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 milyon doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir." 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com