• Reklam

Fatih Camiinin İlk İmamı Burhan Satar Vefat Etti

Uzun süre Amerika Birleşik Devletleri’nde Müslümanlar Birliği Başkanlığı ve Brooklyn Fatih Camii kurucu imamı eski müftü 87 yaşındaki Hendekli Burhan Satar, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Reklam
Fatih Camiinin İlk İmamı Burhan Satar Vefat Etti
28 Kasım 2020 - 12:53 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 13:54
Reklam
Reklam

Hendek Kalayık Mahallesinde ikamet eden 87 yaşındaki Burhan Satar, geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı sebebiyle Hendek Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. 
Hastanede hayatını kaybetti Koronavirüs semptomları görülen Satar'a Kovid-19 testi yapılmış ve tedbir amacıyla göğüs tomografisi de çekilmişti.
Tomografisinde koronavirüs bulgularına rastlanan Satar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek Kovid-19 tedavisine başlanmıştı. Burada tedavisi devam eden Burhan Satar’ın dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumduğu öğrenilirken, Satar’ın ölüm haberini alan Ailesi, Dostları ve sevenlerinin büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi.

Egemen Bağış baş sağlığı diledi

Satar'ın vefat haberini eski Bakan Prag Büyükelçisi Egemen Bağış sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu. Bağış yaptığı paylaşımda, “Öğrenciliğimizin geçtiği ABD’deki ilk Türk camisi, Brooklyn Fatih Camii Başimamı ve Amerika Müslümanlar Birliği Genel Başkanı Burhan Satar Hocamız Hakk’a yürüdü.

Mekânı cennet olsun. ABD’deki Türk toplumuna ve biz gençlere çok emek veren bir büyüğümüzdü. Allah rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi. Satar’ın cenazesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün defnedilebileceği öğrenildi. 

ABDPOST.COM olarak merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.

 • Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali
  1 ay önce
  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Çok iyi hocayı.
 • Ebubekir Eroğlu
  1 ay önce
  İnna lillah ve inna ileyhi raciuun Allah rahmet eylesin. 1990 yılı ocak ayında amerika müslümanlar birliği odağındaki top***tıda kendilerini tanıdım. (Naçizane konuşma yaptım) Burhan hocanın değerli hizmetlerinin şahidi oldum. Saygın bir zat idi. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun.
 • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com