• Reklam
Reklam

Fazıl Say: Biden Önce Kendine Baksın

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Amerikan Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ve 'büyük felaket' ifadelerini kullanmasına tepki gösterdi.

Reklam
Fazıl Say: Biden Önce Kendine Baksın
25 Nisan 2021 - 06:24
  • Reklam
Amerika, “Kızılderili soykırımı” ve Japonya’ya attıkları atom bombalarının hesaplaşmasının, Ortadoğu’da uyguladığı vahşi “böl ve yönet” işgalciliğinin milyonların ölümüne sebep olmasının hesaplaşmasını yapmadan: diğer ülkelerle uğraşması artık ciddiye alınamaz.Önce kendinidüzelt

— Fazıl Say (@fazilsaymusic) April 25, 2021
Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Say, "12-13 yıl önce Türkiye, Ermenistan’a “gelin beraber araştıralım bu tarihi muallakta bir şey kalmasın, beraber aydınlığa çıkaralım yaşananları” teklifinde bulundu. Ermenistan yanaşmadı. Yani; tek doğru teori Ermeni teorisi olsun istediler. Bu gerçeklik değildir. Madem farklı teoriler farklı rakamlar, farklı sebepler var, hepsi eşit irdelenmeli, konu araştırma konusudur. Hala tek bir adım bile atılmış değildir. Batının 'taraf tutmacılığı' malum... bizim de 'etik' savunmamız zayıf.. gerçeklik hala ortak karara ortak hemfikir olunmaya varamadıysa.." diye konuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yorum
    1 ay önce
    Amerikada hergün Afroamerikalari öldürüyorlar, Amerika önce kendi pisligini temizlesin , ondan sonra sira Türkiyeye gelsin.
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com