• Reklam

FBI, Gizli Bilgilere Sızan Türkleri Yakaladı

ABD'de gizli askeri veri tabanına sızan 3 Türk, FBI tarafından yakalandı. Bakın Türkler o bilgilerle ne yaptı...

Reklam
FBI, Gizli Bilgilere Sızan Türkleri Yakaladı
27 Ocak 2021 - 02:51
  • Reklam
Gizli askeri veri tabanına sızarak milyonlarca dolarlık ihaleyi alan 3 Türk, FBI'ı peşine taktı. FBI, savaş gemileriyle ilgili şemaları ele geçiren Türkleri yakaladı. Sızdıkları gizli bir askeri veri tabanı üzerinden savaş gemileriyle ilgili şemaları ele geçiren 3 Türk, bu şemalar üzerinden girdikleri savunma ihalesini kazandı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ordusunun ürünlerin kalitesiz olduğunu anlaması üzerine başlatılan soruşturma sonucunda 3 isim, FBI tarafından yakalandı.

Independent Türkçe'den Cihat Arpacık'ın haberine göre, ABD'de 3 Türk mühendis, sadece ABD ve Kanada vatandaşlarına açık bir savunma veri tabanına erişerek savaş gemisi ve askeri uçaklarla ilgili şemaları ele geçirdi.

Bunları inceledikten sonra savunma ihalelerine teklif veren Türkler, milyonlarca dolar değerindeki ihaleleri kazanmayı başardı ama ürettikleri askeri parçalar kaliteli çıkmayınca FBI peşlerine düştü.

Murat Gönenir, Batur Ustol ve Şevket Bayraktar'ın, Atlanta merkezli savunma şirketi için verdikleri teklife göre askeri gemi ve uçaklarla ilgili parçaları ABD'de üretmeleri gerekiyordu ancak söz konusu parçalar Gönenir'in Ankara OSTİM'deki imalathanesinde üretilmişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com