Ramazan Sofraları İçin Pratik Yemekler

Ramazan’da iftar sofraları için ne yiyeceğiz diye düşünüyorsunuz değil mi. Ramazan ayında iftarlık, pratik yemek tarifleriyle karşınıza çıkmaya karar verdik! Buyurunuz tatlısıyla tuzlusuyla pratik iftariyelik yemekler. Afiyetler olsun!

1 / 19

DÜNYANIN EN PRATİK MOZAİK PASTASI

Malzemeler:

2 Paket Pötibör bisküvi

2 Su bardağı süt

1 Paket Kakaolu Puding

2,5 Yemek kaşığı margarin ya da tereyağı

1 Yemek kaşığı hindistan cevizi

Streç Film

No-Frost Buzdolabı (sizde yoksa, bir dilim ikram etmek suretiyle komşununki)


Yapılışı:

Öncelikle bir tencereye yağı koyup eritiyor, sütü ve kakaolu pudingi ekleyip, karışımı ısıtıyoruz. Karışımımızı soğumaya bırakıp bisküvilere geçiyoruz. İşin püf noktası bisküvileri çok dağılmadan, yaklaşık 9 eşit parçaya bölmek. Tabi bunu genişçe bir kabın ya da tepsinin içinde yapmanız avantajınıza olur. Bisküviler parçalandı, karışımımız da soğuduysa, bisküvilerin üzerine döküp, bir kaşıkla ya da elimizle her yere eşit puding gelecek ölçüde karıştırıyoruz.
Bu aşamadan sonra işin en zor ama en sanatkarane kısmı başlıyor: Streç filmi yayıp üzerine pastamızı dökmek ve sonrasında bir şekil vermek! Merak etmeyin, biraz uğraşınca oluyor! Önemli olan karışımın ne çok katı, ne de cıvık olması. Onun dışında şekil mühim değil, en kötü ihtimalle ilk modern sanat eserinizi yapmış olursunuz.

Streç filme sardığımız pastamızı en az 3 saat buzlukta tutuyoruz. Ders çalışmaya başlamadan pastayı hazırlamanız ve mola verdiğinizde yemenizi tavsiye ederiz.
3 saat sonunda buzluktan çıkardığınız pastanın etrafındaki streç filmi açın, pastayı geniş bir tabağa yerleştirin ve üzerine hindistan cevizini serpin.
Afiyet olsun ve sınavlarınız ve Ramazan ayınız şeker gibi geçsin! (Yanında meyve de yerseniz, zihniniz açılır.)