• Reklam

Galland'tan Virüse Karşı Öneri: Siyah Çay

Korona virüse karşı aşılanmanın, doğal yöntemlerle desteklenmesi gerektiğini savunan Amerikalı Dr. Leo Galland, bunun için siyah çay tüketilmesini önerdi. Galland, siyah çayda bulunan bazı maddelerin, virüsün çoğalmasını engellediğini söyledi.

Reklam
Galland'tan Virüse Karşı Öneri: Siyah Çay
01 Mart 2021 - 15:56 - Güncelleme: 01 Mart 2021 - 16:42
  • Reklam
ABD'li Dr. Leo Galland, 'Alerji İçin Çözüm-Nasıl Hasta Oluruz, Nasıl İyileşiriz?' adlı kitabın yazarı.

Galland, virüsün bağışıklık sistemiyle sınırlı kalmayıp, tüm metabolizmayı olumsuz etkilediğini belirtti. "Zaten bu nedenle şeker hastaları ve aşırı kilolu kişiler büyük risk altında. Dolayısıyla metabolizmanızı iyileştirecek bir beslenme düzeni koruyucu olacaktır. Özellikle de çinko çok önemli. Bununla ilgili kanıtlar var. Meyve, sebze, bitki ve baharatlarda bulunan biyoflavonoidler, vücudunuzun virüse verdiği tepkiyi önemli ölçüde etkiliyor. İlk yapmanız gereken, kabuklu yemiş, tohum, sebze, balık ve deniz ürünleri içeren, tamamen doğal gıdalardan oluşan bir beslenme alışkanlığı edinmek." şeklinde bilgi verdi.

Siyah Çayın Etkisi
Siyah çayın ise virüsle mücadelede oldukça faydalı olduğunun altını çizen Dr. Leo Galland, yeşil çaydan ziyade siyah çayda bulunan bazı maddelerin virüsün çoğalmasını engellediğini söyledi.

Bir de melatoninin de faydasını kanıtlayan veriler olduğundan bahsederek, melatonin takviyesini önerdi. Çünkü, melatoninin bağışıklığı güçlendirici ve anti inflamatuvar etkisi var.

Çörekotu ve Zerdeçal
Korona virüsle mücadelede aşının yanı sıra, bağışıklığı kuvvetlendirmek için çeşitli şifalı ot, baharat ve bitkilerden de faydalanılabileceğini belirten doktor,  bunların en başında çörekotunu önerdi. Çörek otu, anti viral etkiye sahip.

Güney Asya kökenli bir baharat olan zerdeçal yani curcumi'i de atlamayan doktor, aşı kadar doğal tedaviye de ihtiyacımız olduğunu yineledi.

 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com