• Reklam

Güneş Gazetesi Kapanıyor

Türk Medya Grubu, yeni yılda bazı yayınlarını sonlandırma kararı aldı. Odatv’nin edindiği bilgiye göre; bünyesinde Akşam, Güneş ve Star gazetelerinin yanı sıra 24 TV’yi de bulunduran medya grubu, küçülme kararı aldı.

Reklam
Reklam
Güneş Gazetesi Kapanıyor
29 Aralık 2019 - 10:57
Reklam

Genel Yayın Yönetmenliğini Turgay Güler’in yaptığı Güneş gazetesi için kapatılma kararı alındı. Güneş’in son sayısı için manşet arayışına girdiği öğrenildi. Kapatılması kararı alınan bir diğer yayın organı ise Star gazetesi oldu. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın gazetenin kapanmaması için yaptığı lobi arayışlarının boşa çıktığı öne sürüldü.

TELEVİZYON KANALINDA KÜÇÜLME SÜRECEK

Star gazetesinin kapatılması için yöneticilere tarih verildiği de edinilen bilgiler arasında. Türk Medya’nın basılı alan yoluna Akşam gazetesiyle devam edeceği belirtildi. Grubun televizyon kanalı 24 TV’deki küçülme kararının ise yeni alınacak tedbirlerle sürdürüleceği aktarıldı.

Türk Medya'nın patronu Zeki Yeşildağ. Yeşildağ, uzun yıllardır AKP içinde siyaset yapıyor. Zeki Yeşildağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir dönem Pınarhisar Cezaevi'nde hapis yattığı Hasan Yeşildağ'ın kardeşi olmasıyla tanınıyor.

Ancak son dönemde Türkiye, Zeki Yeşildağ’ın ismini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde korumalarının karıştığı kavgayla duymuştu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com