Hayvanlar ve Biz Sergisi Miami’da Açıldı

Hayvanlar ve Biz Sergisi Miami'da Açıldı

İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı (IZEV) sponsorluğunda, Türkiye Miami Başkonsolosluğu ve American Culture Art and Artist Foundation (Art-IST) Vakfı ev sahipliğinde düzenlenen Sosyal sorumluluk projesi ‘Hayvanlar ve Biz’ konulu resim sergisi Miami'de ziyaretçilere açıldı.

13 Eylül 2018 - 09:17

IZEV vakfı ve Roger Waters’ın desteği ve ‘Yıkılmak zorunda olan zihinlerdeki duvar’ sözleriyle toplumla bütünleşen farkındalık sergisi ilk kez Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletine bağlı Miami kentinde açıldı. 

Sergiye Miami Başkonsolosu Burç Ceylan, böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptığı için çok mutlu olduğunu dile getirerek "Bu tür etkinlikler hep New York'ta yapılıyor. Ama engelli bireylerin desteklenmesi adına bu tür etkinliklerin önemli olduğuna inanıyorum. Sergiyi düzenleyen IZEV ve Art-Ist vakfına teşekkür ederim." dedi.

Art-Ist kurucusu ve Türk Pop Müziğinin sevilen yorumcusu Arzu Ece ise ART-IST vakfını maddi imkanları kısıtlı yetenekli sanatçıları desteklemek için kurduklarını belirterek "Türkiye ve Amerika arasında, kültür ve sanat köprüsü kurarak, bu sosyal sorumluluk projesini Miami'ye getirdik. Sergi 1 hafta açık kalacak." diyerek sanatseverleri sergiye davet etti.

IZEV Vakıf Koordinatörü Merve Kılıç, “Dünyadaki en büyük azınlık olarak farklı bireylerin tek ses olması gerekiyor. Ve negatif ya da aşırı pozitif ayrımcılık yapılmadan hayatın her alanında eşit ve özgür yaşamaya hakları var." diye konuştu.

Projenin yaratıcısı ve İZEV Vakfı Marka Danışmanı Hakan Kural, “Bu proje ülkemizden dünyaya açılarak tüm dünyadaki farklı bireylerin sesi olacak. Roger Waters gibi dünyaca ünlü bir isim bile bu projeyi ‘The Wall’ gibi önemli bir eseri vererek destekledi” şeklinde konuştu.

Emine Yılmaz Bildirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York Türk Evi Yükseliyor
New York Türk Evi Yükseliyor
Arkansas'ta Polisle Çatışma Kameraya Yansıdı
Arkansas'ta Polisle Çatışma Kameraya Yansıdı