• Reklam

Idaho'da Çocuklar Covid-19 Maskelerini Yaktı

ABD'nin Idaho eyaletinde 200 kişilik bir grup, 'Koronavirüs önlemlerini protesto etmek' için çocuklarına medikal maskeleri yaktırdı.

Reklam
Idaho'da Çocuklar Covid-19 Maskelerini Yaktı
07 Mart 2021 - 16:54 - Güncelleme: 07 Mart 2021 - 21:09
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'nin Idaho eyaletinde ateş başında Kovid-19 maskeleri yakıldı. Aileleriyele beraber yakılan ateşin etrafında toplanan çocuklar, pandemi sürecinde tüm dünya tarafından kullanılmaya başlayan medikal maskeleri ateşe attı. Çocuklar bir torba maskeyi ateşe atarken. aileler de gülümseyerek maskelerin yanışını izledi. Hatta bazı ebevynler çocuklarına yerlere saçılan maskeleri toplmasında yardımcı dahi oldu.

Vali Yardımcısı da Destek Verdi
Bir araya gelen 200 kişilik bir grup, küçük çocuklarına maskelerini yaktırarak "koronavirüs önlemlerini protesto etti". Eyalet Binası önünde toplanan virüs karşıtlarına Vali Yardımcısı Janice McGeachin ve 3 Eyalet Meclisi Üyesi de destek verdi.

Idaho'da eyalet çapında bir maske zorunluluğu bulunmamakla birlikte, yedi ilçe ve başkent Boise dahil 11 şehirde, halka açık yerlerde yerel yönetim kararıyla maske takmak zorunlu.

"Maske, Bedensel, Duygusal ve Hatta Zihinsel Olarak Yaralıyor"
Bu hafta Idaho eyaleti yasama meclisinde maske zorunluluklarını yasaklamayı amaçlayan bir yasa tasarısı sunuldu. Yasa teklifini sunanlar "sağlıklı bireyleri" yüz maskesi takmaya zorlamanın "bedenlerinde fiziksel, duygusal ve hatta zihinsel yaralanmalara" neden olduğunu iddia etti.

Eylemin düzenleyicileri arasından Health Freedom Idaho adlı grup "Sizin hayatınız, sizin sağlığınız, sizin yolunuz" pankartlarıyla dikkat çekti.

"Bayrağa Bağlılık Yemini" okuyan kalabalıktan güvenlik güçleri maske yaktıkları alevi söndürmelerini istedi, ancak kalabalık bu talebi dinlemedi.

Teksas ve Mississippi valileri geçtiğimiz hafta eyaletlerindeki maske zorunluluklarını kaldırdıklarını açıklamıştı. Alabama Valisi Kay Ivey'se, eyaletteki maske zorunluluğunun 9 Nisan'da sona ereceğini söyledi.  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Veysel Demirci
    1 ay önce
    vallaa helal olsun ozu sozu bir boyle kafasi calisan insanlara eger topluluklar bir bir boyle yapmaya baslamazlarsa bu maskeler omur boyu kalici hale gelecek bu bilinsin baksaniza iskenderunlu Alman devsirmesi doktor asiyi gelistiren kisi olarak virusun bi daha 10 sene daha sorun olarak hayatimizda kalacagini soyledi ee nolacak daha en az 10 sene hatta omur boyu bu maskeleri attirmaz bu gavurlar eger insanlar boyle su an oldugu uzere koyun gibi virus korkusuyla ve otoritelerin baskisiyla bunlara he babam derse
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com