İngiltere’den flaş Kabil açıklaması

İngiltere'den flaş Kabil açıklaması

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Afganistan'ın başkenti Kabil'de düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralananlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

28 Aralık 2017 - 22:27

Johnson, gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, Kabil'deki kültür  merkezinde birçok masum yaşama mal olan bu alçak saldırıdan dolayı dehşete  düştüm. Olayın kurbanlarına ve ailelerine en içten başsağlığı dileklerimi  iletiyorum. dedi.Bakan Johnson, Afgan halkının terörün üstesinden gelmesine yardımcı  olmadaki kararlılığımız devam ediyor. Halkı için daha parlak bir gelecek  arayışında olan Afgan hükümetini desteklemeye bağlıyız. ifadesini kullandı. Gelen ilk haberler, saldırıyı Afganistan'daki DEAŞ'ın üstlendiğini  öne sürdü. hatırlatmasında bulunan Johnson, nerede olursa olsun nefret dolu  ideolojilerle baş edilmesi gerektiğini vurguladı.

Kabil'deki bir kültür merkezine sabah düzenlenen intihar saldırısında  41 kişi hayatını kaybetmiş, 84 kişi  yaralanmıştı.Ülkenin en büyük etnik gruplarından Şii mezhebine mensup Hazara  gruplarına ait olduğu bilinen Tabyan adlı kültür merkezinin içinde haber ajansı  ve eğitim merkezi gibi kuruluşlar yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
New York'ta Hamile Kadın Kelepçeli Doğum Yaptı
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi
Ayla Filmi Chicago'da Gösterime Girdi