İsrail’den Filistinlilere sert müdahale!

İsrail'den Filistinlilere sert müdahale!

İsrail askerleri, Batı Şeria'da ABD'nin Kudüs kararını protesto eden Filistinlilere, gerçek ve plastik mermi kullanarak müdahale etti.

28 Aralık 2017 - 22:27

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerlerinin  Um-Şerayit ve Cebel et-Tavil bölgesindeki Kudüs gösterilerine gerçek, plastik  mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale ettiği belirtildi. Müdahale sırasında gerçek mermiyle yaralanan 2 kişinin hastaneye sevk edildiği kaydedildi.Öte yandan, Yahudi yerleşimcilerin Nablus'un güneyinde bulunan Madima beldesine baskın düzenlediği, belde halkı ile yerleşimciler arasında arbede yaşandığı ifade edildi.İsrail askerleri yerleşimcileri korumak için Filistinlilere göz yaşartıcı gaz ve plastik mermiyle müdahale etti.

Çok sayıda Filistinli göz yaşartıcı gazdan etkilendi.ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere, Batı  Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleniyor. İsrail  askerleri bu gösterilere, göz yaşartıcı gaz ve plastik merminin yanı sıra zaman  zaman gerçek mermiyle müdahale ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Washington Büyükelçiliğinde Operasyon
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi
Şaşkın Hırsız 6 dolar çalabildi