İsrailli milletvekilinden, Filistinli tutukluların...

İsrailli milletvekilinden, Filistinli tutukluların ailelerine saldırı

İsrail'deki Likud Partisi milletvekili Oren Hazan'ın,  İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutukluların ailelerini taşıyan otobüsü  durdurarak, tutukluların yakınlarına sözlü saldırıda bulunduğu ve hakaret ettiği  bildirildi.

26 Aralık 2017 - 08:08

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrailli milletvekili Hazan,  Gazze'den gelerek İsrail'in Nefha Cezaevi'ndeki yakınlarını ziyaret etmek isteyen tutukluların ailelerinin bulunduğu otobüsü zor kullanarak durdurdu.Otobüsün içine giren Hazan, tutuklu yakınlarına küfür ve hakaret  içerikli sözler söyledi.

Yerel basında yayınlanan bir görüntüde Hazan'ın otobüs içinde  tutuklulardan birinin annesine yönelerek kadının ve ziyaret etmek istediği  oğlunun ismini sorduğu yer alıyor.Hazan'ın Böcek oğlun ne yaptı? diye sorduğu, annesinin ise Benim  oğlum böcek değil. Soruna cevap vermeyeceğim. dediği görülüyor.Milletvekili Hazan'ın bunun üzerine Filistinli annenin oğluna hakaret  içeren sözler söylediği, annenin ise milletvekiline karşılık verdiği duyuluyor.

Filistinli annenin kendisine karşılık vermesi üzerine görüntülerde  Hazan'ın, Ben milletvekiliyim dediği, annenin ise İster milletvekili ol ister  Netanyahu ol. Bizim çocuklarımız sizin hepinizden daha üstün. ifadeleri yer  alıyor.Hazan, olayla ilgili daha sonra İsrail radyosunda yer alan  açıklamasında, Filistinlilere, Gazze'de 2014'ten bu yana alıkonulan İsrail  askerlerinin yeri öğrenilmeden İsrail hapishanelerindeki çocuklarını ziyaret  edemeyecekleri mesajını vermek istediğini belirtti.Hamas'tan Hazan'a tepkiÖte yandan Hamas sözcüsü Hazım Kasım, yaptığı yazılı açıklamada,  Hazan'ın yaptıklarına tepki göstererek, Knesset milletvekilinin yaptıkları  eşkıyalıktır. Barbarlıktır. ifadelerini kullandı.Kasım, açıklamasında Knesset üyesinin, tutuklu ailelerine saldırısı  işgalcilerin ve liderlerinin, davranışlarındaki sadizmin bir göstergesi.  ifadelerine yer verdi.Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nden açıklamaUluslararası Kızılhaç Komitesi'nden yapılan açıklamada da Ailelerin,  cezaevlerindeki yakınlarını hiçbir müdahaleye maruz kalmadan güven içinde ziyaret  etme hakkı vardır. denildi.Açıklamada, yaşanan olayla ilgili İsrail makamlarıyla iletişime  geçileceği belirtilerek, Komitenin ziyaret izinlerini organize ettiğini ancak  güvenlik meselesinin İsrail'in sorumluluğunda olduğuna işaret edildi.İsrail makamları, Uluslararası Kızılhaç Komitesi koordinasyonuyla  sınırlı sayıda Filistinlinin, İsrail hapishanelerindeki yakınlarını görmelerine  izin veriyor.Oren Hazan Donald Trump ile birlikte.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı