• Reklam

Ivanka'dan İstanbul Sözleşmesine Destek

İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’a katılan Ivanka Trump’a tepki

Reklam
Reklam
Ivanka'dan İstanbul Sözleşmesine Destek
30 Temmuz 2020 - 09:55 - Güncelleme: 30 Temmuz 2020 - 11:34
Reklam

Birçok ünlü isim gibi ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına siyah beyaz fotoğrafıyla katılan ABD Başkanı’nın kızı Ivanka Trump, babasının kadınlara yönelik kullandığı ifadelere karşı sessiz kalmakla suçlanarak, eleştirilerin hedefi oldu. Jennifer Aniston, Jessica Biel ve Christina Aguilera gibi dünyaca ünlü ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına destek vermesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump da kampanyaya katıldı. Sosyal medyada kadınların başlattığı ve siyah beyaz fotoğraflarını paylaşarak erkek şiddetine dikkat çekmek için başlatılan kampanyaya hamile olduğu bir fotoğrafla katılan Ivanka Trump, eleştirilerden kurtulamadı. Ivanka Trump: Hadi birbirimiz sevelim

Jennifer Aniston, Jessica Biel ve Christina Aguilera gibi dünyaca ünlü ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’ kampanyasına destek vermesinin ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump da kampanyaya katıldı.

Sosyal medyada kadınların başlattığı ve siyah beyaz fotoğraflarını paylaşarak erkek şiddetine dikkat çekmek için başlatılan kampanyaya hamile olduğu bir fotoğrafla katılan Ivanka Trump, eleştirilerden kurtulamadı.

Ivanka Trump: Hadi birbirimiz sevelim

Ivankda Trump, fotoğrafın altında, şunları yazdı:

“Meydan okuma kabul edildi. Kız kardeşliğe, beni destekleyen ve ilerlemem için beni iten kadınlar selam olsun! Her gün ışığı yaymak ve çevremizdeki insanları yükseltmek için büyük ve küçük başta olmak üzere sayısızca fırsatları getiriyor. Hadi birbirimizi sevelim, destekleyelim ve güçlendirelim. HEPİMİZ anneleriz – Her birimiz eşsiz ve güzel bir şeyi  bu dünyaya getiriyoruz. Hadi birbirimiz sevelim.Tüm takipçilerine sevgiyle liderlik etmek için meydan okuyorum. Sen yaşarken geleceği yaratırsın” Bu gönderiyi Instagram’da gör

#ChallengeAccepted. Gratitude for the sisterhood – the women who have held me up and pushed me forward! ❤️ Each day brings countless opportunities, large and small, to spread light and uplift those around us. Let’s be kind to each other. Let’s choose to love, support and strengthen one another. We are ALL mothers — we each bring something unique and beautiful into this world. Let’s ❤️each other. I challenge all of my followers to lead with love. You create the future as you live. #womensupportingwomen

Ivanka Trump (@ivankatrump)’in paylaştığı bir gönderi (28 Tem, 2020, 6:01öö PDT)

‘Trump’ın ifadeleri yüzünden eleştirildi’

Ancak sosyal medya kullanıcıları, Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren’i Algonkin Kızılderili’si olan Pocahontas’e benzeten, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’yi ‘deli’ ve siyah Kaliforniya Kongre Üyesi Maxine Waters’i ‘düşük IQ’lu’ diye nitelendiren ve bu tür ifadelerden dolayı ‘kadın düşmanlığıyla’ suçlanan babasının üstü kapalı da olsa arkasında durmakla suçlanan Ivanka Trump’ı hoş görmeye hazır değillerdi.

‘Saf bir saçmalık olup olmadığı konusunda yararlı bir barometre’

@alanalevinson adını kullanan bir kadın ise, “Bu meydan okumanın (kampanya) ne kadar yavan olduğunu söylediğim için bana kızan tüm kadınlara: Gelin kızınızı alın” diye yazdı.

Lauren Holter adı kullanıcı da “Bir ‘meydan okumanın’ saf bir saçmalık olup olmadığı konusunda yararlı bir barometre: Ivanka katılacak mı?” dedi.

‘Kadın cinayetine karşı başlaması ve Ivanka Trump’la bitmesi çok modern’

Alex Naser-Hall, “‘Meydan okuma kabul edildi’ Türkiye’de kadın cinayetlerine karşı bir farkındalık kampanyası olarak başlaması ve Ivanka’nın cadı-patronluğunun feminizmiyle bitmesi, çok modern” yorumunda bulundu.

 

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com