• Reklam
Reklam

Joe Biden: Onlar Protestocu Değil, Teröristti

Joe Biden, Trump taraftarları tarafından ABD Kongresine yapılan baskın hakkında konuştu. Protestocular için Biden, "Onlar protestocu değil, teröristti" ifadelerini kullandı.

Reklam
Joe Biden: Onlar Protestocu Değil, Teröristti
08 Ocak 2021 - 03:17
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, ABD Kongresi tarafından başkanlığının tescil edilmesinin ardından, Trump taraftarlarının 3 Kasım seçimlerinin sonuçlarını protesto etmek amaçlı, Kongreyi basması üzerine konuştu.

"Bunlar İsyankar Ayak Takımı"
Joe Biden açıklamasında, "Özgürlüğün kalesine ve demokrasimize görülmemiş bir saldırıda bulunuldu. Onlar protestocu değil teröristti, bunlar isyankar ayak takımı" ifadelerini kullandı.

"Donald Trump Demokrasimize Zarar Verdi"
Washington DC'de kendisinin başkan seçilmesini protesto eden Trump taraftarları için Biden, "Donald Trump demokrasimize zarar verdi, eski askerleri siyasete alet etti. Mahkeme yargıçlarıyla başkanlığı kazanacağını düşündü. Seçimin mahkemede biteceğini düşünüyordu, yargıçların ona başkanlığı hediye edeceğini düşünüyordu. Ancak yargı sorumluluk aldı ve görevini yerine getirdi" dedi.

"Başkan Kanunların Üzerinde Değildir"
Seçilmiş başkan Joe Biden konuşmasının devamında, "Adalet Bakanlığını kendi bürosu gibi kullanan bir başkan vardı. Demokrasimize yönelik saldırıları Kongre binasına kadar ulaştı. Oy kullanan tüm yurttaşların iradesini yok saymaya çalıştı. Başkan kanunların üzerinde değildir. Hiçbir başkan kral değildir. Yargının işi başkanın emirlerini yerine getirmek değildir. Biz hukuk devletiyiz ve hukukla yönetiliriz. Yaşananlar, demokratik kurumlarımızın güçlendirilmesi gerektiğini bize gösterdi. Dün gördüklerimiz net bir şekilde bu ülkenin temel ilkelerine aykırıydı. Torunum bana bir fotoğraf gösterdi ve "Bu adil değil, burada siyahlar olsa müdahale çok farklı olurdu" diye konuştu.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com