• Reklam

Kanı Temizleyen Besinler

Derimizden aldığımız kirler ilk önce kana geçer ardından kan aracılığıyla karaciğere oradan da etkiledikleri birincil organa yönelirler. Kanı temizlemek vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Temiz kan diğer organlara temiz ve sağlıklı kan akışı ile sağlıklı bir bedene sahip olmamızı sağlar. İşte damarları temizleme yöntemi olarak kanı temizleyen besinler…

Reklam
Kanı Temizleyen Besinler
26 Ekim 2020 - 05:42
  • Reklam
Vücuttaki pis kanı temizleyen besin faydaları ile sizi çok şaşırtacak! Mucize bir besin olarak adlandırılan siyah turpun faydalarından bahsedeceğiz. Kök sebzelerden olan süper sağlıklı besin turp, her türünün faydalı olmasının yanı sıra siyah renkli çeşidi ile sofraların baş tacı olmaya aday. Tam bir şifacı besin olan siyah turpun faydaları saymakla bitmiyor. Cilt problemlerinden böbrek rahatsızlıklarına kadar çok farklı faydaları olan siyah turp bol bol tüketilmelidir. 

Zerdeçal: Bu bitki Hindistan’dan gelir ve asırlardır bilinir ve kullanılır. Genel olarak tat vermek için kullanılsa da, aynı zamanda bir çok öğrenmeye değer iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Ana özelliklerinden birisi kanserle savaş gücüdür (bu makaleye bakabilirsiniz). Aynı zamanda DNA hasarının tamirine yardım eder ve kronik enflamasyonu rahatlatır. Ek olarak zerdeçal iltihap önleyici özelliktedir ve kalp hastalıklarını ve kan pıhtılaşmasını engellemeye yardımcı olur. Ayrıca plakların atardamarlarda birikmesini engeller ve kötü kolesterolü düşürür.

Isırgan otu: Isırgan otu yaprakları, histamin ve formik asit gibi etken maddelerinden dolayı kan temizliğinde iyidir. Aynı zamanda hemostatiktir. Bu, kanamaları durdurma özelliği olduğu ve metroraji olarak bilinen rahim kanamasını engellemede iyi olduğu anlamına gelir. Ek olarak ısırgan otu hemofili (kan pıhtılaşmaması), dismenore (ağrılı adet), hemoptiz (kanlı balgam) ve menopoza bağlı bozuklukların tedavisine yardım eder.

Kekik: Kekik kanı temizleyen kandaki kötü kolestrolü düşüren şifalı bir bitkidir.


Kişniş: Kişniş özellikle kandaki cıva ve diğer zararlı mineralleri atmaya yardımcı olan bir kan temizleyici bitkidir. Kanda fazla cıva olması düşündüğünüzden daha yaygın bir sorundur. Sonuç olarak cıva diş dolgularından bazı balık türlerine kadar (eğer çok yerseniz) her şeyde bulunur.

Küsküt: Küsküt yüksek miktarda flavonoid bulunduran asalak bir bitkidir. Bu karaciğerin fazla toksinlerden arınmasına yardımcı olan kuvvetli bir detoks bitkisidir. Küsküt ayrıca mikroorganizmaları sayesinde çok etkili bir kan temizleyici bitkidir. Son olarak cildinizi sağlıklı tutmada da yardımcı olur.

Karahindiba: Karahindiba bitkisi özellikle karaciğer ve pankreas için önerilen bir besindir. Kandaki toksinlerin arınmasına yardımcı olur. Aynı zamanda böbrek sağlığını geliştirir, karaciğer hastalıklarını iyileştirir. Sindirim sistemini temizlemeye yardımcı olan karahindiba düzenli olarak tüketilebilir.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com