• Reklam

Kongre Baskınının Maliyeti Açıklandı

ABD Temsilciler Meclisi, Kongre binasında düzenlenen baskının oluşturduğu hasara ilişkin bir mali rapor düzenledi. Mimar ise bu miktarın onarım için yetmeyeceğini söyledi.

Reklam
Kongre Baskınının Maliyeti Açıklandı
27 Şubat 2021 - 10:55 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 11:11
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri Kongre Binası’nda yaşanan baskının binada yol açtığı hasara ilişkin ABD Temsilciler Meclisi’nde bir rapor düzenlendi.

Kongre binasında görev yapan mimar Brett Blanton, Trump destekçileri tarafından 6 Ocak’ta Kongre’ye düzenlenen baskının yol açtığı hasarın ortadan kaldırılması için en az 30 milyon dolara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Mimar: Hasar İçin Bu Miktar Yetmez
CNN’nin aktardığına göre, ABD Temsilciler Meclisi’nde, yaşanan baskın olayının Kongre Binası’nda yol açtığı hasara ilişkin bir oturum düzenlendi. Kongre görevlisi Blanton’un oturuma yolladığı yazılı açıklamasında, Ödenek Komitesi’nin Kongre Binası’nın onarımına 30 milyon dolar ayırdığını bildirdi. Fakat mimar, bu miktarın yetmeyebileceği uyarısında bulundu.

Uzman Dokunuşu Gerekiyor
Baskı sırasında, binada camların ve kapıların kırıldığını, biber gazı ve yangın söndürücülerden zararlı kimyasalların tarihi anıt, fresk ve tabloları etkilediğini anlatan Blanton, değerli sanat eserlerine ve heykellere verilen hasarın uzman dokunuşu, temizlik ve koruma gerektireceğini kaydetti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com