• Reklam

Korona Aşısının Fiyatı 50 $

Amerika'da koronavirüs aşısı çalışmalarinin insanlar üzerindeki denemelerinin üçüncü ve son aşamasına geçen ilaç şirketi Moderna, iki dozluk koronavirüs aşısının fiyatını 50-60 dolar aralığında belirlemeyi planlanıyor.

Reklam
Korona Aşısının Fiyatı 50 $
29 Temmuz 2020 - 14:45 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 15:01
  • Reklam

Dünya çapında ilaç şirketleri ve biyotek kurumları yaklaşık 24 ayrı koronavirüs aşısı geliştirdikleri tahmin ediliyor ve insan deneylerini tamamlayarak piyasaya ilk süren olmak için kıyasıya yarışırken, Amerika merkezli ilaç şirketi Moderna'nın planlarıyla ilgili bir haber geldi.

İngiliz ekonomi gazetesi Financial Times (FT), 30 bin katılımcıyla insan üzerinde denemelerin üçüncü ve son aşamasına geçen Moderna'nın başarılı olursa aşıyı 50-60 dolar aralığında fiyatlandırmayı planladığını duyurdu.
Haber kaynağı, mRNA-1273 adi verilen aşı için teklif edilen fiyatın Amerika ile diğer yüksek gelirli ülkeler için geçerli olacağını söyledi.

Daha öncesinde Amerika hükümeti Britanya-İsveç merkezli ilaç devi AstraZeneca'nın Oxford Üniversitesi ile birlikte üzerinde çalıştığı aşıya da 300 milyon doz tedarik karşılığı 1.2 milyar dolar tashih etmişti. Bu da doz başına 4 dolar anlamına geliyor.

Pfizer, Moderna ve Merck & Co aşılarını kar amaçlı satmak istediklerini söylerken, Johnson & Johnson dahil bazı ilaç üreticileri aşılarını kar amacı gütmeden fiyatlandıracağını kamuoyuyla paylaştı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com