Korona Günlerinde İlahi Adaletin Sorgulanması

Meryem Altunkaya: “Karadeniz Ereğli’li, siyasetin içinde aktif çalışan, bazı sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmayı, kitap okumayı seven, denize, doğaya aşık, gazetecilik mesleğini çok severek ve özveriyle yapan, biri kız, diğeri erkek 2 evlat ve 10 ile 15 yaşlarında 2 erkek torun sahibi bir kadınım. Felsefem sadece sevgi, hayır dese de hayat, hayırlısı derim hayata inat.”

Korona Günlerinde İlahi Adaletin Sorgulanması
03 Mayıs 2020 - 09:53 - Güncelleme: 03 Mayıs 2020 - 15:35

Esra Öziskender'in söyleşisi.

Zonguldak iline bağlı Karadeniz Ereğli ilçesinde ikamet eden sevgili kuzenim Meryem Altunkaya ile bir söyleşimiz. Meryem Ablam 15 yıllık bir gazeteci ve medyacıdır. Bir dönem radyoculuk da yapmıştır.

Bu arada ben de Karabük doğumluyum. Onu da belirteyim.

Bu yazının yayınlandığı gün, tam da bugün 3 Mayıs, Dünya Basın Özgürlüğü Günü. Kutlu olsun. 

Keyifli okumalar.

Söyleşinin altına yorumlarınızı yazmayı unutmayın. Bana ulaşabileceğiniz email adresim: [email protected] 


 


YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Nizamettin Halıcıoğlu
  3 hafta önce
  Yüreği merhamet sevgi iyilik dolu bu güzel insanı kelimelerle anlatamayız o manevi dünyasında , dünyadaki yalnışları irdeleyerek tepkisini koymuş önce insan, felsefesiyle olaylara bakmış güzel bir insan.basarılı çalışmalar diliyorum güzel bir söyleşi olmuş.
 • Yalçın Sönmez
  3 hafta önce
  Yürekten katılıyorum başarılar dilerim tebrik ediyorum çok güzel yazmışsınız
 • Yıldız İslamoglu. Emekli tarih öğretmeni.
  3 hafta önce
  Meryem çok güzel anlamışsınız. Daha doğrusu Meryem sorularınızı içten ve dürüstçe cevaplamış. Zaten Meryem en önemli özelliği dürüstlüğü be içinden geldiği gibi konuşmasıdır. Yüreği sevgi doludur. Lafını hiç esirgemez..Tam bir Laz kızıdır. Ağabeyi Yaşar Altunkaya ve kendisi Ereğli lisesinden öğrencilerim olması, aynı zamanda hemşehrim olması beni onlara farklı yaklastirmistir.Bir öğretmen olarak tüm öğrencilerime aynı mesafede bir insanım amma bu iki kardeşin Laz olmaları ve Zonguldak'a ortak ahbaplarimizin olması sanki aramızda kan bağı varmış gibi bir yakınlık yaratmıştır bende.Yani kendi çocuklarım gibi severim onları. Sanki kendi çocuklarıma nasıl nazım geçiyorsa onlarda öyle geçiyor gibi geliyor bana . Netice olarak seviyorum sizleri Altunkayalar. Meryem başarılarının artarak sürmesini diliyorum gönülden.
 • Muammer Balaban
  3 hafta önce
  Yüreğinize sağlık, Meryem ablamı her konu başlığı altında yazsanız, yine böyle güzel bir yazı dizisi ortaya çıkar. Çünkü yüreği güzeldir ablamın, yapmacık sahte değil, özü ne ise sözü de odur. Delikanlıdır Ablam, 100 erkeğin bir araya gelip söylemeye çekindiğini, o bir çırpıda korkmadan söyleyverir yüzüne karşın. Sizin ve Meryem ablamın Dünya Basın gününü Kutlarım. Selam ve dua ile
 • Sedat Kalkavan
  3 hafta önce
  Yüreğin içinden akan bir ırmak gibi, duygu, bilgi ve özgüven taşıyan güzel bir yazı olmuş. Kutluyorum.. Yarınlarda daha özgür basın dileklerimle bu anlamlı günü kutlamak istiyorum..
 • İnci Ak
  3 hafta önce
  Cok guzel bir yazi olmus bizim cenerasyonumuz hep durustluk ve guzel ahlak uzerine kuruldu. Beni cocukluguma goturdu
 • Sevgi Aksoy
  3 hafta önce
  Esra’cığım sizde genetik bir araştırma,merak,yazar ruhu var anlaşı***.Kuzenine aynen katılıyorum.Çok güzel ifade etmiş.Covid 19’un manevi boyutta bizlere unutulmuş o*** birçok değeri yeniden düşündürttüğü kesin...Özel günlerdeyiz.Sevgilerimle,çok öpüyorum..
 • Gönül Atalay
  3 hafta önce
  Ne güzel ,sade ve içten bir söyleşi olmuş.Kaleminize emeğinize sağlık.