• Reklam

Kovid-19 Aşı Çalışmalarını Sürdüren Doktor Öldü

Rusya’da Koronavirüs’e karşı aşı geliştiren Alexander Kagansky, 14. kattaki evinden düşerek hayatını kaybetti. Rus medyası, Kagansky’nin ölümün bir kaza olmadığını bildirdi.

Reklam
Kovid-19 Aşı Çalışmalarını Sürdüren Doktor Öldü
21 Aralık 2020 - 16:06 - Güncelleme: 22 Aralık 2020 - 02:23
  • Reklam

Koronavirüs salgınına karşı aşı çalışmaları dünya genelinde devam ederken Rusya’da aşı üzerinde çalışan bilim insanı Alexander Kagansky’nin ölümü gündem oldu. 

Rusya’da Kovid-19 aşı çalışmalarındaki ekibin üyesi olan 45 yaşındaki Kagansky, dün gece evinin 14. kattaki apartman dairesinden düşerek hayatını kaybetti.

Bilim insanının ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Düşmeden Önce Biriyle Boğuştu
Rus gazetesi Moskovsky Komsomolets’te yer alan haberde Kagansky’nin vücudunda bıçaklanma izlerinin bulunduğu belirtildi. St. Petersburg’da yaşanan olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yerel polis Kagansky’nin düşmeden önce evde bir kişiyle boğuştuğunu söyledi.

45 yaşındaki bir adamın olağan şüpheli olduğunu açıklayan yetkililer, 13 yıl İskoçya’da çalışmalarını sürdüren ve 2017’den beri Rusya’daki Far Eastern Federal Üniversitesi’ndeki Genom ve Canlandırıcı Tıp Merkezi’nde direktör olarak çalışan Kagansky’nin ölmeden önce Koronavirüs aşısı üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com