• Reklam
Reklam

Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ölüm döşeğinde mi ?

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un bir ameliyat olduğu ve durumunun çok ağır olduğu öne gündeme bomba gibi düştü. CNN'e konuşan kaynaklar, "Kim kalp damar sorunu yüzünden ameliyat oldu ve şu an durumu iyi değil" ifadesini kullandı.,

Reklam
Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ölüm döşeğinde mi ?
21 Nisan 2020 - 11:20
  • Reklam

Kuzey Kore’nin 36 yaşındaki lideri Kim Jong-un ile ilgili flaş bir açıklama Amerika istihbaratından geldi… Amerika istihbaratında görevli bir kaynak, CNN’e açıklamalarda bulunarak Kuzey Kore liderinin sağlık durumunun çok ağır olduğunu söyledi.

İsmini açıklamayan bir diğer Amerikalı yetkili ise Kim’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu ama durumunun ağır olup olmamasıyla ilgili net bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

GÜNEY KORE’DEN YALANLAMA GELDİ
Öte yandan Güney Kore hükümetinden bir yetkili Yonhap haber ajansına Kim’in sağlık durumunun ağır olmadığını söylerken, Kim Jong-un’un kalp damar sağlığı için bir ameliyat olduğu belirtildi.

Kim Jong-un’un 15 Nisan’da ülkenin kurucusu olan dedesi Kim Il Sung’un doğum gününde düzenlenen ve ülkenin en önemli etkinliğine katılmaması uluslararası kamuoyunda gündem olmuştu.

AŞIRI SİGARA YÜZÜNDEN…
Kore medyasında yer alan haberlere göre Kim Jong-un, 12 Nisan’da Kumgang Dağı yamacındaki bir konutta ameliyat oldu ve daha sonra oradaki bir villada dinleniyor. Kuzey Kore’den Güney Kore’ye kaçanların kurduğu Daily NK isimli haber sitesinde yer alan haberlere göre Kim Jong-un’un sağlığı çok sigara içme, aşırı çalışma ve obezite sebebiyle bozuldu.

CIA, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Konseyi, CNN’in iddiası ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com