Kuzey Koreli hackerlar Türkiye’ye saldırdı mı?

Kuzey Koreli hackerlar Türkiye'ye saldırdı mı?

McAfee Advanced Threat Research ekibi, tarafından yapılan açıklamaya göre, Kuzey Koreli hacker grubu Hidden Cobra, Türkiye’deki finans kurumlarına saldırdı

11 Mart 2018 - 21:56

McAfee Advanced Threat Research ekibi, tarafından yayınlanan rapora göre, 2-3 Mart 2018 tarihlerinde saldırıyı gerçekleştiren hackerlar, Türkiye’deki finans ve hükumet kuruluşlarını virüslü bir kripto-para sitesine yönlendirdi. ShiftDelete'de yer alan habere göre, yönlendirmeyle birlikte hırsızlık girişiminde bulunuldığı ortaya çıktı.

Ayrıca rapora göre, saldırının virüslü Microsoft World dosyalarının bulunduğu ve Spear Phishing ile mailler hedef alındığı görülüyor. Bu dökümanın içerisinde Adobe Flash eklentisi olduğu da belirtiliyor. Hacker grubu, Adobe Flash’da bulunan bir açığı çok kısa bir zamanda virüs haline getirmeleri oldukça dikkat çekti.

Siber güvenlik uzmanlarına göre, Kuzey Koreli hackerların son zamanlarda finans kurumlarına yönelik saldırılarında da artış olduğu söyledi. Bu saldırı sonucunda bir sürü ATM ve Uluslararası banka da etkilendi.

Son olarak, virüsün birçok dosyaya bulaştığını ve Türkiye’deki çoğu bilgisayara sızdığı söyleniyor. Şu an için çalınan para ya da dosya olmadığı tahmin ediliyor ve yetkililer tarafından bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Snowstorm brings frigid weather, travel delays to Northeast
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu
Tulga Tekman Çok Sert Konuştu