• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Los Angeles'ta Türkleri Dolandıran Türk

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir çok iş kağıt üstünde yapılırken, bazı işler soydaş güvencesiyle yapılınca sorunlar çıkıyor. Amerika Birleşik Devletleri'nin Los Angeles kentinde Türk öğrencilere kiralık ev bulan ve sosyal medya Mat C. ismini kullanan Mehmet B. özellikle kız öğrencilerin depozitolarını geri ödemeyerek bir çeşit dolandırıcılığa imza attı.

Reklam
Reklam
Los Angeles'ta Türkleri Dolandıran Türk
06 Mart 2019 - 09:47
Reklam

Öğrencilere depozit karşılığında ev kiraya veren Mehmet B. öğrenciler evden çıkınca basit bahanelerle depozitlerini geri ödemediği iddia edildi.

Emlak yatırım uzmanı Emine Yılmaz bunun suç olduğunu dile getirerek, "Bir kız öğrenci bana ulaşarak Amerika'da böyle şeylerin yasal olmadığını sordu. Ben kızı dinleyince, Mehmet B.'nin haksız tutumunu sormak için telefon açtı. Zorba bir şekilde konuşarak, 3 cinayetim var gel senide öldüreyim. tehditlerini savurdu. Bunun gibi insanlar burada yaşayan Türk toplumuna da zarar veriyor. Buraya gelen her Türk'e aynısını yapıyor. Amerika gibi bir yerde bunu yapması, nasılsa Türkiye'den buraya kimse gelemez. mantığı hakim." dedi.

Mehmet B.'nin Sosyal medyadan da hakaretlerini sürdürdüğünü aktaran Yılmaz, "Bugüne kadar kimse ses çıkarmamış. Paralarını alamamış. Siz çocuklarınızı böyle birine emanet edebilirmisiniz? Anne babalara sesleniyorum. Çocuklarınızı bu adamdan uzak tutun." şeklinde paylaşımlarda bulundu.

Mehmet B. iddialarla ilgili sorularımızı cevapsız bırakırken, Emine Yılmaz ise konuyu yetkili makamlara ileteceğini belirtti.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sam Dogan
    1 yıl önce
    Burasi Amerika, kanunlar var ve bu durumda isimleri tam yazin ve resimleri karartmayin ki herkez gorsun. Emine hanim sizi oyle tehdit ettiyse buda bir suctur ve hemen LAPD ye tum bilgiler ile ihbarda bulunun. Boyle kisilerin toplumda yeri yok.
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com