Maçlara Mehterle Çıkan Amerikalı Türk

Amerika Birleşik Devletleri'nde Dövş sporları ligi olan MMA Ligi Bellator 225’te “The Turk” lakaplı Türk dövüşçü Ahmet Kayretli maçlara Mehter Marşı ile çıkıyor. Kayretli’nin bu haftaki rakibi Amerikalı Ricky Bandejas olacak.

Maçlara Mehterle Çıkan Amerikalı Türk
19 Ağustos 2019 - 19:01 - Güncelleme: 19 Ağustos 2019 - 19:26

Dünyanın en başarılı MMa şirketlerinden Bellator 225’te Türk dövüşçü Ahmet Kayretli (9-3-0) de yer alacak. Haftasonunda gerçekleşecek mücadelede Ahmet Kayretli’nin rakibi Amerikalı Ricky Bandejas (11-3-0) olacak.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletine bağlı Bridgeport şehrinde bulunan Webster Bank Arena’da yapılacak mücadele 3 raunt üzerinden oynanacak ve 61.2 Kg’da gerçekleşecek.

Aynı gecenin anma maçı ise Rus Sergei Kharitonov ile Amerikalı Matt Mitrione arasındaki rövanş olacak! 15 Şubat’ta yapılan ilk maçta Kharitonov’un kasıklarına atılan bir tekme sebebiyle karşılaşma yarıda kalmış ve mücadele yapılmamış kabul edilmişti.

Aslen Çorumlu olan Kayretli maçlara mehter marşıyla çıkması hem rakibini korkuturken, hemde destekçilerine moral veriyor. Atatürk hayranı olan Ahmet Kayretli'nin omuzunda Kemal Atatürk imzalı dövmesi bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum