Maryland’i Sel Aldı

Maryland'i Sel Aldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin Maryland eyaletinde aniden bastıran yağışlar nedeniyle bazı kentler su altında kaldı. Maryland Valisi Larry Hogan, iki yıldır ikinci kez Ellicott City, Maryland'de meydana gelen yıkıcı koşullara yol açması nedeniyle bir Acil Durum Pazarı ilan etti. Howard County İcra Kurulu Başkanı Allan Kittleman, Pazar günü meydana gelen hasarın, şehrin 2016'da gördüğü zarardan daha kötü olduğunu söyledi.

30 Mayıs 2018 - 07:42

Pazar günü, Hogan Gov. Boyd Rutherford ve County Executive Kittleman ile birlikte hasarı değerlendirmek için Ellicott Şehrine geldi. Hogan bir yönetici emri imzaladı ve Maryland Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve diğer devlet kurumlarını destek sağlamak için göreve çağırdı.

Yetkililer, taşkınların sonucu olarak bildirilen ölüm ya da yaralanma olmadığını söylüyorlar.

Ulusal Hava Durumu Servisi, radarın yağış miktarlarının alan için 9 cm'yi aştığını ve bunun 9 inç'i aştığını söylüyor. FOX 5'in Mike Thomas, son 10 gün boyunca bölgeyi etkileyen yağışların ve yağışlı havaların su baskınını daha da etkilediğini söyledi.

Ulusal Hava Servisi, Anne Arundel, Howard, Baltimore ve Carroll Counties için bir Flash Flood Uyarısının yürürlükte kaldığını ve Prince George's ve Calvert Counties için bir Sel Uyarısının geçerli olduğunu söyledi.

Maryland Doğu Kıyısı, Pazartesi günü saat 18.00'e kadar bir Flash Flood Watch altında, Maryland'in merkezinde fırtınalar ve yağmurlar doğuya ve kuzeydoğuya doğru hareket ediyor.

Montgomery ve Prince George'un İlçeleri de dahil olmak üzere çok sayıda alandaki yangın ve kurtarma ekipleri, bölgedeki evlerinde kalan insanların yardımına çalıştı. 

Vali Hogan, eyalet ve yerel kurtarma işçilerinin yanı sıra kolluk kuvvetlerinin Ellicott Şehri'nde ihtiyaç duyanlara yardım etmek için gece boyunca çalışacağını söyledi.  

Howard County Fire ve EMS, bölgedeki binaların çöküşüne dair raporlar olduğunu ve bir gaz sızıntısının patlak verdiğini belirterek, BGE'nin Main Street'in batı ucunun tahliyesine neden olduğunu söyledi.

İlçe İcra Kurulu Üyesi, insanları harap bir şehre gelmemek için çağırdı. Yerliler artık hasarı temizlemek ve onarım yapmak için çalışıyorlar.

Acil olmayan yardıma muhtaç olan fırtınadan etkilenenler Howard County Polis Departmanını (410) 313-2200 numaralı telefondan arayabilirler.

Ellicott Şehri yetkilileri, Roger Carter Topluluğu ve Howard County Rekreasyon Merkezleri'nin sığınacak bir yere ihtiyaç duyanlar için açık olduğunu söylüyor. Buna ek olarak, Howard County gıda bankası Pazartesi günü saat 22.00'den itibaren Ellicott City Flood Relief'e bağış kabul edeceğini söylüyor. Su ve temizlik malzemeleri en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan geliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Geyik Avcısına Bambi İzleme Cezası
Geyik Avcısına Bambi İzleme Cezası
Judge delays sentencing Flynn after rebuke: 'Arguably, you sold your country out!'
Judge delays sentencing Flynn after rebuke: 'Arguably, you sold your...