• Reklam

Melih Gökçek ve Eşi de Covid-19 Aşısı Oldu

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek Covid-19 aşısı oldu. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bir evde 85 yaş üstünde bir yaşlı olduğunda evdeki 65 yaş üstü kişiler de aşılanıyor. Gökçe ve eşi de bu kapsamda aşılandı” denildi.

Reklam
Melih Gökçek ve Eşi de Covid-19 Aşısı Oldu
22 Ocak 2021 - 21:02
  • Reklam
72 yaşındaki Melih Gökçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 66 yaşındaki eşi Nevin Gökçek ile birlikte koronavirüs aşısı yaptırdığını açıkladı.
Eşiyle birlikte fotoğrafını paylaşan Gökçek, “Bu da aşı hatırası. Rabbim tüm hasta olanlara acil şifalar versin, bundan sonra da hiç kimseyi hasatalıkla imtihan etmesin, ülkemizi ve dünyayı bir an önce selamete çıkarsın inşaallah...” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşılama önceliğinde şuan 85 yaş vatandaşların aşılandığını duyururken, 72 yaşındaki Melih Gökçek aşıyı hangi nedenle yaptırdığını açıklamadı. 
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
Melih ve Nevin Gökçek'in aşı olmasına ilişkin BirGün'e açıklama yapan Sağlık Bakanlığı yetkilisi, "Gökçek'in evinde 85 yaş üstü bir yaşlı var. Bir evde 85 yaş üstünde bir yaşlı olduğunda evdeki 65 yaş üstü kişiler de aşılanıyor. Gökçe ve eşi de bu kapsamda aşılandı” dedi.
KORONAVİRÜS AŞISINDA KİMLER ÖNCELİKLİ?
Sağlık Bakanlığı, covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşıda öncelikli olanların listesini paylaşmıştı.
Buna göre, aşılamanın birinci aşamasının A grubunda sağlık kurumunda çalışanlar (kamu, özel, üniversite, vakıf vb. tıp fakültesi ve diş hekimliği fakültesi stajyer öğrencileri dahil) ile tüm eczane çalışanları (eczacı ve kalfalar dahil) bulunuyor.

Türk Eczacıları Birliği (TEB) ise, eczane ve ecza deposu çalışanları ile eczacılık fakültelerinin stajyer öğrencilerinin aşılanmasına dün başlandığını duyurmuştu.
Ayrıca, 85 yaş ve üzeri ile 90 yaş üzeri yurttaşlar evlerinde aşılanmaya başlamıştı.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com