• Reklam

Mete Taşın: Opera'da da Irkçılık Var; İtalyanlar ve...

Mete Taşın, Opera ve Klasik performanslarıyla dünya çapında, izleyicileri heyecanlandıran, klasik olarak eğitilmiş bir Tenordur. İzmir’lidir. Dokuz Eylül Devlet Konservatuarı’nda eğitimine başlamış ve İstanbul Devlet Konservatuarı’ndan mezun olmuş, ilk yüksek lisansını Brooklyn, New York’ta, ikinci yüksek lisansını Barselona, İspanya’da tamamlamıştır. Kısa biyografisi söyleşimizin sonundadır. Mete’nin sahne hakimiyeti, sıcak kişiliği ve güçlü sesi, asla unutamayacağınız bir performansa dönüşür.

Reklam
Reklam
Mete Taşın: Opera'da da Irkçılık Var; İtalyanlar ve...
06 Haziran 2020 - 19:42 - Güncelleme: 15 Ağustos 2020 - 18:39
Reklam

Esra Öziskender'in Röportajı.

Esra Öziskender: Mete nasıl bir ailede büyüdün? Bize biraz çocukluğundan bahseder misin? 

Mete Taşın: Almanya doğumluyum. Ben 3 yaşındayken ailem anavatan İzmir’e kesin dönüş yaptı. Gurbetçi mantığını atmamız çok kolay olmadı. Babam Almanya’daki Türk okullarında eğitmendi. Yani devlet memuru rütbesiyle Almanya’ya gitmişti. 

Gayet mütevazı bir ailenin evladı olarak, maddi olanakları yettiği ölçüde tüm spor, dans, müzik eğitimi isteklerime cevap vermiş, 3. çocuk olarak ve biraz da 3. çocuk için geç kalınmış (kaza yani) bir ailede büyüdüm. Annem ve babamın yaşları her zaman yaşıtlarımın büyükbaba ve büyükanne yaşlarındaydı. O zamanlar bu durum beni üzmüş olsa da, o dönem aldığım görgü ve eğitimin faydasını görüyorum.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com