Muharrem İnce ile Phil Murhpy arasındaki benzerlik

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey Valisi Phil Murhpy arasındaki benzerlik dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yıl seçilen New Jersey'in Demokrat Valisi Phil Murhpy 2 dönemdir başkanlık yapan Cumhuriyetçi Kim Guadagno'a karşı zafer kazanmıştı. New Jersey'de Türkler şimdi Muharrem İnce ile Phil Murhpy arasındaki benzerliği konuşuyor.

Muharrem İnce ile Phil Murhpy arasındaki benzerlik
01 Haziran 2018 - 17:21

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Cumhuriyetçi başkan Kim Guadagno'ya karşı %13 lük bir galibiyet elde ederek %53 oy oranı ile New Jersey'in yeni başkanı olan Phil Murhpy bir bankacı. New Jersey'de yaşayan Türkler CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ile Murhpy'in benzerliğini konuşuyor. Bakışı ve duruşunda ki benzerliğin yanısıra gülüşündeki benzerlikle dikkat çeken İnce ve Murhpy'in seçim çalışmaları da birbirine benziyor. 

Vergisi pahalı olan New Jersey'de vergi düzenlemesi ve daha fazla refah sözü vererek seçilen Murhpy 60 yaşında. 16 Ağustos 1957 doğumlu olan Murhpy uzun yıllardır bankacılık sektöründe çalıştı.

Muharrem İnce ise 4 Mayıs 1964 doğumlu. 54 yaşında olan İnce ise Fizik öğretmenliği mezunu. Yaklaşık 16 yıldır siyasetin içinde.

YORUMLAR

  • 0 Yorum