Müjdat Güler: ABD'de Zengin Zenginleşiyor, Fakir Fakirleşiyor

Müjdat Güler, İstanbul’lu. İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde öğrenimini tamamlamış Esnaflıktan başlayıp sanayiciliğe ordan yönetim kurulu başkanlığına kadar iş hayatında birçok işte çalışmıştır. 1981 yılından beri Amerika’da ticaret, dış ticaret, üretim ve proje geliştirme alanlarında rol almaktadır. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. Galatasaraylı. Söyleşimizin ilk bölümü: https://www.abdpost.com/mujdat-guler-kopruleri-yikmadan-amerikali-olunmaz/33803/

Reklam
Müjdat Güler: ABD'de Zengin Zenginleşiyor, Fakir Fakirleşiyor
01 Haziran 2020 - 15:01 - Güncelleme: 03 Haziran 2020 - 13:42
Reklam

Esra Öziskender'in haberi.

Esra Öziskender: Biz neden lobicilikte bu kadar geriyiz? Neden Amerika’da başarılı lobicilik yapamıyoruz?

Müjdat Güler: Amerikada lobiyi siyasetciler yonlendiriyor, lobicilik Türkiye'yi tanıtmaktır, Lobicilik hukuk devletini tanıtmaktır, lobicilik laikliği tanıtmaktır,  lobicilik Amerikalı kadının 136 yılda aldığı hakkı Türk kadınına 1934 senesinde verildiğini anlatmaktır..

Lobicilik cağdaş, modern Türkiye'yi anlatmaktır. Lobicilik cumhuriyeti anlatmaktır. Biz bunu yapmıyoruz. Turizm tanıtımızı lobicilik zannediyoruz. Sonuçta Türkiye unutuldu. Atatürk'ün aydın gençleri daha çok lobicilik faaliyetine zaman ayırmakı. 

Model ortaklikta Obama 2009 da ilk seyahatini turkiyeye yaptı. Bunun çok büyük önemi var bizler açısından. Türkiye ile Amerika model ortak olabilir, dünyaya huzur gelir, din savaşları ortadan kalkar, Türkiye G7'ler içinde yer alir. Bu çok onemli, gerçek ortaklık budur.

AB tam uyeliğine geçmek için demokratik reformları yerine getirirsek Türkiye dünyanın tepesindeki 7 ülke seviyesine gelir. 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer Kaygısız
    1 ay önce
    Esra hanım ve Müjdat bey süper bir röpörtaj olmuş tebrikler. Müjdat beyin yazar olduğunuda öğrenmiş olduk.
Reklam