• Reklam

NATO'dan S-400 Denemesine Yorum

NATO, Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemine dair herhangi bir deneme yapmasının üzücü olacağını belirtti.

Reklam
Reklam
NATO'dan S-400 Denemesine Yorum
18 Ekim 2020 - 15:30
Reklam

“NATO'dan S-400 açıklaması: Deneme yapıldığı doğruysa üzücü olur

 

Türkiye'nin S-400 sistemlerini denediğine ilişkin haberler üzerine NATO'dan da açıklama geldi. Açıklamada, “Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemi ile ilgili yaptığı herhangi bir test üzücüdür" ifadeleri yer aldı. NATO, "S-400, NATO'nun hava ve füze savunma sistemlerine entegre edilemez" dedi. 

 

Bloomberg'de yer alan habere göre, ABD'nin ardından NATO'dan da Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemleri dinlediğine dair açıklama yapıldı. E-posta üzerinden yapılan açıklamada, "Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili yaptığı denemeler doğruysa, üzücü olur. Türkiye'nin alternatif çözümler bulmak için müttefikleriyle çalışması önemlidir" ifadeleri yer aldı. 

 

Açıklama şöyle devam etti: "Sistem, müttefiklerinin uçak filosu sistemine risk oluşturabilir ve NATO müttefikleri arasında ilişkileri etkileyebilir. Bu Türkiye'nin ulusal bir kararı fakat S-400, NATO'nun hava ve füze savunma sistemlerine entegre edilemez" 

 

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman da Türkiye'nin S-400 sistemlerini denediğine ilişkin haberler üzerine, "Bu haberler doğru ise Savunma Bakanlığı bu testi güçlü bir şekilde kınıyor."

açıklamasında bulunmuştu.”

 

Kaynak: t24.com.tr

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com