• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

Neşet Ertaş'ın 2 Eseri Grammy'e Aday Gösterildi

62. Grammy Ödülleri için adaylar açıklandı.Türkiye’den Altın Gün müzik grubu içerisinde Neşet Ertaş’a ait 2 eserin de bulunduğu ”Gece” albümüyle En İyi Dünya Müziği Albümü dalında Grammy’ye aday gösterildi

Reklam
Reklam
Neşet Ertaş'ın 2 Eseri Grammy'e Aday Gösterildi
25 Kasım 2019 - 14:26
Reklam

Türkiye’den Altın Gün müzik grubu içerisinde Neşet Ertaş’a ait 2 eserin de bulunduğu ”Gece” albümüyle En İyi Dünya Müziği Albümü dalında Grammy’ye aday gösterildi.

İlk single’leri olan ve içinde Kırşehir’in Gülleri türküsü ile Goca Dünya  şarkısının da yer aldığı EP 2017’de ve ilk albümleri olan On ise 2018 mart ayında dinleyicilerle buluşuyor.Altın Gün, Türkiye’de klasikleşen ve çoğu insan tarafından bilinen eserleri yeniden uyarlayarak Türk müziğini dünyaya duyuruyor.

NEŞET ERTAŞ’A AİT 2 ESER İLE GRAMMY’E ADAY OLDULAR

Son çıkan albümleri olan ”Gece” albümünde Neşet Ertaş’a ait ”Yolcu”,”Leyla” ve Aşık Veysel’e ait ”Vay Dünya” eserleri bulunuyor.

Grup ”Gece” albümü ile dünyanın en prestijli müzik ödülleri olarak bilinen 62. Grammy Ödüllerine ”En İyi Dünya Müziği” dalında aday gösterildi.

Ödüller 26 Ocak 2020’de Los Angeles’taki Staples Center’da, ikinci kez Alicia Keys’in sunuculuğunda yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

ALTIN GÜN’ÜN HiKAYESİ

Altın Gün grubunun temeli Hollandalı psychedelic rock temsilcisi Jasper Verhulst, bir grupta bas gitaristlik yaparken konser vermek için geldiği İstanbul’da Türk psychedelic rock’ından epeyce etkilenmesiyle atılıyor. 

Türk halk müziğinden parçaları biriktirmeye başlayan Verhulst, Ben Rider ve Nic Mauskovic ile Facebook’ta bir ilan vererek Türk müzisyen arayışına geçiyor. Verhulst’un ilanı Türkiye’den Merve Daşdemir ve Erdinç Ecevit Yıldız’a ulaşıyor ve ikili gruba dahil oluyor. 

Grubun ismini ise Merve Daşdemir verdiği bir röportajda şöyle açıklıyor: “Projenin ismini bulan da Jasper. Google translate’e “gold day” yazmış ve Türkçeye çevirmiş. Bana ilk “Bu isim olur mu?” diye sorduğunda ben, bizdeki “altın günü” konseptini biliyor sandım, meğer bilmiyormuş. Komik bir tesadüf oldu ve böylece Altın Gün isminde karar kıldık.”  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com