New Jersey'de Doktor Vedat Obuz Aklandı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eylatine bağlı Delran ve Trenton şehirlerinde ofisleri bulunan Türk Doktor Vedat Obuz hakkında geçtiğimiz mayıs ayında bir suçlama ile gündeme gelmişti. Vedat Obuz tüm iddialardan aklandığı öğrenildi.

New Jersey'de Doktor Vedat Obuz Aklandı
28 Mart 2020 - 16:21

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Dr. Obuz hakkında hazırlanan iddianamede Temmuz 2014 ve Ekim 2018 tarihleri arasında seyahatte olduğu dönemlerde tıbbi uygulamada bulunmadan ve hasta muayene etmeden Medicaid’e yaklaşık 359 bin dolar, Medicare’ye de 57 bin 396 dolarlık faturalar gönderdiği iddia edilmişti.

Yapilan uzun incelemelerde hastalarin tamaminin Dr Obuz’un sahip oldugu Lotus Clinic’te calisan diger doktorlar tarafin muayene edildigi anlaşıldı.

Süreç içerisinde Dr. Obuz ABD’deki hastaları tarafından büyük destek görmüştü

Mahkeme sonucunu Forum USA’e değerlendiren Dr. Vedat Obuz, ‘Bana hiç hak etmediğim bir iftira ve akabinde hiçbir zaman parçası olmadığım FETO’cü iddiasını da ilave edip Türk basınına sunan gazetecilerin ek iftiralarıma maruz kalmama rağmen ilahi adalet tecelli etti ve suçsuzluğum gün gibi ortaya çıktı.” Dedi. Dr. Obuz mayıs ayından bugüne kadar geçen süreçte savcılığa verilen evraklarda iddia edilenin aksine fatura edilen her hastanın yerime bakan doktor ve doktor yardımcıkarı tarafından görüldüğüni ispat ettiğimiz için savcı hanım mahkemeye gitmeye gerek görülmeden davayı düşürdü dedi.

Kendisi özellikle bu haberin  Korona pandemisinden önce gelmesine ayrıca sevindiğini ve hastalarına tele medicine yoluyla hizmete etmektiğini belirtti.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • SEBIYE COSKUN. MD.
  1 ay önce
  HAK VE ADALET KESINLIKLE YERINI BULDU . DOCTOR VEDAT OBUZU COK YAKINDAN TANIYAN BIR MESLEKTASIMIZ BIR ABIMIZ BIR BUYUGUMUZ OLARAK KESINLIKLE ASILSIZ OLDUGUNU BASINDAN BERI BILIYORDUK. VE HABERLERIN BIR IFTIRA OLDUGUNU PAYLASMISTIK AMERIKA'DA HERKESIN YARASINA ILAC OLAN DOCTOR VEDAT OBUZ HIC KIMSEYI MUAYENESINDEN PARASI OLMADIGI ICIN GERI CEVIRMEMISTIR TAM TERSINE CEBINDEN PARA HARCAMIS , GARIBANLARA ILAC ALAMAYANLARA KENDISI CEBINDEN PARA HARCAYIP DOCTORLUGUNU EN IYI BIR SEKILDE YAPMISTIR...DOCTOR VEDAT OBUZ , SOFI BIR ABIMIZ OLARAK POLITA , SU BU YANDASI DEGIL ALLAH DOSTU BIR DOCTORTUR. . TURK MILLETI OLARAK LUTFEN KISILERI HICBIR ZAMAN BOYLE KENDINI INSANLIGA TOPLUMA ADAMIS INSANLIGA ORNEK BILIM ADAMLARIMIIZI KOLLAYIP KORUYALIM DESTEKLEYELIM ON YARGILI OLMAYALIM..BIZIM BIZDEN BASKA DOSTUMUZ YOKTUR.BOYLE KENDINI TOPLUMA ADAMIS DOCTOR VEDAT OBUZ GIBI ORNEK DOCTORLARIMIZI SARTLAR NE OLURSA OLSUN INSAN OLARAK YANINDA OLALIM..
 • Ünal suner
  1 ay önce
  Vedat bey. Dürüst bir insan böyle işlere girmez.
 • Hatice kamıl cont
  1 ay önce
  Zaten inanmamaştık boyle bişeye yolun açık olsun hayırlı olsun vedat bey
 • Ethemkaplan
  1 ay önce
  Buna cok sevindim biz oyle bir millet oldukki bize yardim edenlere tesekkurumuzu onu ya*** ve iftiralarla inciterek ediyoruz Gecmis olsun