New York’ta Ardan Özdenoğlu’dan Post It Sergisi

New York'ta Ardan Özdenoğlu'dan Post It Sergisi

Grafik sanatçısı Ardan Özmenoğlu, post-it’ler ile hazırladığı eserlerle Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bir sergi açtı. Kullandığı screen print tekniği kullanılan eserler Emmanuel Fremin Gallery 28 Temmuz'a kadar gezilebilir.

15 Haziran 2018 - 05:55 - Güncelleme: 15 Haziran 2018 - 06:19

Bilkent Üniversitesi’nde Graphic Design Master’ı yapan Özmenoğlu’nun post-it’ler ile çalısmaları okulda başlıyor. Kullandığı screen print tekniğinin teknolojik sanatı ön plana çıkaran Özmenoğlu Post-it, neon obje, enstalasyon, ve cam çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Ardan Özmenoğlu New York'ta daha öncede sergi açsada, en prestijli sergi salonlarından biri olan Emmanuel Fremin Gallery’de ki ilk sergisi. açıyor.  

Sanatçı, işlerinde kullandığı post-it’ler ile günlük yaşamın basit, rahat ve olağan havasını yansıtıyor. Post-it’lerin modern ve günümüzü sembol eden dilinden; tüketim, tekerrür, bireysellik, sanat tarihinde sürekli değişen trendler, geçmiş ve gelecek kavramlarına göndermeler yapıyor. Neredeyse herkesin hergün hatırlatma amaçlı veya ufak mesajlar bırakmak için elini attığı not kağıtlar, günlük hayatın karmaşasını biraz olsun kırmaya yardımcı oluyor. Post-it’lerin bir araya gelmiş, çoklu deste halindeki yapıları, parca bütün ilişkisini destekliyor.

Günümüzde birbirinden farklı insanların, bambaşka sebeplerle kullandıkları post-it’ler aracılığıyla, birlik, beraberlik, dayanışma, parçalanma ve dağılmayı resmediyor. Sıradan bir materyali yaratıcılığıyla uç noktalara taşıyor. Sanatçının “POST-IT” adlı sergisi 14 Haziran-28 Temmuz arası Emmanuel Fremin Gallery’de yer alıyor. 

Sergi bu akşam açılırken, açılış Türkiye'nin New York Başkonsolosu Ertan Yalçın'da katıldı. 

Emmanuel Fremin Gallery. 547 West 27th Street, suite 510, New York

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
AYŞE BİRSEL’LE HAYATINIZI BİR MİMAR GÖZÜYLE DİZAYN EDİN
New York ve New Jersey'de Kar Fırtınası
New York ve New Jersey'de Kar Fırtınası