• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

New York'ta Mavruk Ailesinin Mutlu Günü

20 yıldır Amerika’da bulunan ve New York eyaletinin Long Island bölgesinde yaşayan Hümeyra Etike Mavruk ve Burhan Mavruk çiftinin güzel kızları Elif ve nişanlısı Brian Berg’in kına gecesi muhteşem bir eğlence ile kutlandı. Amerika - Türk sentezi ile kutlanan kına gecesinde davetliler açık büfede sunulan yiyecek ve içeceklerin yanında müzik eşliğinde dans edip halay çektiler.

Reklam
Reklam
New York'ta Mavruk Ailesinin Mutlu Günü
02 Eylül 2019 - 11:50 - Güncelleme: 03 Eylül 2019 - 11:32
Reklam

Esra Öziskender'in Haberi

20 yıldır Amerika’da bulunan ve New York eyaletinin Long Island bölgesinde yaşayan Hümeyra Etike Mavruk ve Burhan Mavruk çiftinin güzel kızları Elif ve nişanlısı Brian Berg’in kına gecesi muhteşem bir eğlence ile kutlandı.

Amerika - Türk sentezi ile kutlanan kına gecesinde davetliler açık büfede sunulan yiyecek ve içeceklerin yanında müzik eşliğinde dans edip halay çektiler.

Kına merasiminde duygu dolu anlar yaşandı. Damat Brian Berg’in annesi Diana Hughes Berg ve babası Gordon Berg mutluluklarını davetliler ile paylaştılar. Damadın bir arkadaşı anlamlı ve duygu dolu bir kutlama konuşması yaptı ve konuşmasında: “İnsanlar ev, araba, tekne gibi maddi eşyalara sahip olabilirler ve bunların peşinde koşabilirler ancak siz hepsinden çok daha önemli bir şeye sahipsiniz, siz birbirinize sahipsiniz, en büyük zenginlik budur” diyerek büyük alkış aldı.

Gelinin annesi Hümeyra Etike Mavruk ünlü bir ebru ustası ve halen ebru sanatı ile uğraşıyor ve ebru dersleri vererek bu geleneksel sanatımızı Amerika’ya tanıtmaya çalışıyor. Mavruk ailesi geniş bir aile olup akrabaları 1950’li yıllarda ilk olarak Amerika’ya Adana’dan göç etmişlerdir.

Halihazırda Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde yaşamakta olan Mavruk’lar Amerika’ya yerleşmiş köklü Türk ailelerinden biridir. Elif ve Brian Berg çiftine biz de mutluluklar diliyoruz.

 


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com