New York’ta Müslümanlar Güvenlik Birimi Kurdu

New York'ta Müslümanlar Güvenlik Birimi Kurdu

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Brooklyn ve Staten Island kentinde Müslüman Sivil Toplum Kuruluşları sivil güvenlik birimi oluşturdu. Geçtiğimiz yıl New York Polis teşkilatından eğitim alan, Müslümanların yoğun yaşadığı bölgelerde yaklaşık 50 gönüllü sivil devriye görevi üstleniyor. Şüphelileri Polis ekiplerine bildiriyor.

28 Mart 2019 - 09:26

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York eyaletine bağlı Brooklyn ve Staten Island kentinde Müslüman Sivil Toplum Kuruluşları sivil güvenlik birimi oluşturdu. Müslümanların yoğun yaşadığı bölgelerde yaklaşık 50 gönüllü sivil devriye görevi üstleniyor. Şüphelileri Polis ekiplerine bildiriyor.

New York Polis teşkilatından eğitim aldıktan sonra Müslümanların yoğun olduğu veya toplantı yaptıkları bölgelerde devriye gezen gönüllü güvenlik birimi başta Cuma namazları olmak üzere İslami eğitim veren okullarında çevresinde görev yapıyor. 

New York'ta Yahudiler ve Asyalıların kendine özgü bir güvenlik birimi bulunuyor. Yahudi yerleşim bölgesi Shomrim ve Brooklyn de görev yapan Yahudi Güvenlikçiler gibi Müslüman Cemaat Devriyesi'nde Müslümanların yoğun yaşadığı bölgelerde devriye gezecek.

Ford marka 2 araçları olan Müslüman Devriyesinin üzerinde "Muslim Community Patrol" kelimeleri “Nezaket Profesyoneli Saygı” ve Selamün Aleyküm yazısı yer alıyor.

Nefret suçları , 2017 yılında yüzde 17 arttı.  Bir FBI raporuna göre, 2018'de, ülke genelinde dini önyargılarla işlenen 1.679 suç vakası tespit edildi. Bu rakamın yüzde 18,7'si Müslümanlara karşıydı. NYC'de nefret suçları da arttı. 2017 ve 2018 yıllarında işlenen suçları inceleyen bir NYPD raporu, toplam nefret suçu sayısının artmasına rağmen, Müslümanlara karşı oranların düştüğü öğrenildi.

New York Polis Teşkilatı raporuna göre, 2017'de 338 adet nefret suçu bildirildiği ve 2018'de bu sayının 361'e çıktığı belirtildi. Aynı dönemde Müslümanlara yönelik suçların 34'ten 18'e düştüğü bildirildi. 

2019/03/2019-03-28-10-05-51.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
Satellite images suggest Iran rocket launch looms
Amerika'da Kaçak Göçmen Çalıştırana Ceza Var mı?
Amerika'da Kaçak Göçmen Çalıştırana Ceza Var mı?