• Reklam
Reklam

New York'ta Statüsüz Göçmenlere 15.600 Dolar Yardım!

Devlet bütçesinden ayrılan fon, ülkede yasadışı olarak yaşayan ve federal teşvik ödemeleri, işsizlik yardımı ya da diğer yardımlardan yararlanamayan 300.000 kadar işçiye, 15.600 dolara kadar ödeme yapacak.

Reklam
New York'ta Statüsüz Göçmenlere 15.600 Dolar Yardım!
09 Nisan 2021 - 18:49 - Güncelleme: 09 Nisan 2021 - 21:33
  • Reklam
New York Meclisi, korona virüs salgını sırasında işlerini veya gelirlerini kaybeden, ancak göçmenlik statüleri nedeniyle diğer devlet yardım programlarından dışlanan işçilere yardım etmek için 2,1 milyar dolarlık bir fon ayırdı.

Ancak program muhafazakarları kızdırdı.

Meclis Üyesi Catalina Cruz da dahil olmak üzere New York'un tasarısını destekleyenler, bazı vergiler ödeyen göçmen işçilerin, federal COVID-19 işsizlik yardımı veya teşvik kontrolleri alamamasının haksızlık olduğunu söyledi.

Vali Cuomo yasayı imzalayacağını söyledi, ancak potansiyel sahtekarlık konusunda endişelerini de dile getirdi. "Bunu sahtekarlık olmadan yönetilebilecek bir şekilde yapmak zor." dedi.

Ödemeler için, eyalet başsavcısı tarafından yasanın gözden geçirilip bazı düzenlemeler yapması bekleniyor.

2020'de 26.208 dolardan daha az gelir elde eden statüsüz göçmenler, 27 Mart'tan önce ve halen New York'ta ikamet ettiklerini ve salgın nedeniyle kazanç kaybına uğradıklarını belgeledikleri takdirde yardıma hak kazanacaklar. Bir de, salgın nedeniyle işsiz kalmadan önce, altı ay boyunca en az altı hafta çalışmış olmaları gerekiyor.

İstenen belgeler, geçerli bir vergi mükellefi kimlik numarası, maaş makbuzları veya işveren
mektupları içeren son vergi beyannameleri olabilir. Yalnızca kimlik ve ikamet kanıtlayabilen
göçmenler, gerekli çalışma belgelerine sahip değillerse 3.200 dolar ödeme alabilecekler.
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com