New York'ta Türk Etkinliği Başladı

"New York'ta bu Yaz Her Yer Kırmızı Beyaz" sloganıyla düzenlenen ve "Yeni Türk Günü yürüyüşü" olarak desteklenen Türk etkinliği New York kentinde başladı.

New York'ta Türk Etkinliği Başladı
08 Haziran 2019 - 21:01 - Güncelleme: 09 Haziran 2019 - 04:49

Öğle saatlerinde başlayan etkinlikte Wall Street'tta Amerikan ve Türk bayrakları istiklal marşları eşliğinde göndere çekilirken, Türkiye'den gelen Türk Silahlı Kuvvetler Mehteran takımı Bowling Green'de mehter marşlarıyla New York'u adeta inletti.

Törene Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, New York Başkonsolosu Alper Aktaş, Türk Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) ve çok sayıda Türk katıldı. Mehter marşı gösterilerini New York'a gelen turistlerde ilgiyle izlerken, bazıları kameraya kaydetti. Mehteran Takımı saat 3'te Times Square'de, 4'te ise Naumburg Bandshell, Central Park'ta birer konser verecek.

Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu ile Brooklyn Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikte sanatçı Mustafa Sandal yarın bir konser verecek. 

Brooklyn Belediyesi önündeki Colombus Parkta düzenlenecek etkinlikte folklor gösterileri, Ebru sanatı, Karagöz - Hacivat’ın tanıtılacağı, çocuklara ve gençlere yönelik çeşitli etkinliklere de yer verilecek.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • ORHAN YEGEN
  9 ay önce
  Guzel organizasyon ama unutmamali BIRLIKTEN KUVVET DOGAR bir Bayrk altinda top***ilmasina karsilik NYCde 38 incisi yapi*** yuruyusu sabote eden IKTIDAR parti yoneticilerini siddetle kiniyorum iktidar gecici fafaty bu devlet ilelebet yasayacaktirrnAMARIKALI TURKLER BUNU UNUTMA rnrnNE MUTLU TURKUMNDIYENE
 • Necdet Yetimoglu
  9 ay önce
  Bu ulkede 38 yildir Ermeni teroruni kinamak icin baslati*** rnSozde Turk o*** bu AKIT ler Amerika turk Toplumunu bolemeyeceksinizrnYaziklar olsun hepinize Turk yuruyusune katilmayil alternatif gun yaratan bire AKItler!!!