New York'ta Türk Kızı: Antepli Semiha Güneş

Son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Türklerin sayısı üçe katlandı. Öyle ki New York'ta 10 adımda bir Türkçe konuşanlara rastlamak mümkün. Türkler kendine has özellikleriyle Türkiye'deki sosyal yaşamlarını New York'a taşıdı. Bir çok kişi araç plakaları ile Türk olduğunu belli ediyor. Onlardan biri de Semiha Güneş.

New York'ta Türk Kızı: Antepli Semiha Güneş
30 Eylül 2019 - 20:16 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 21:02

Son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Türklerin sayısı üçe katlandı. Öyle ki New York'ta 10 adımda bir Türkçe konuşanlara rastlamak mümkün. Türkler kendine has özellikleriyle Türkiye'deki sosyal yaşamlarını New York'a taşıdı. Bir çok kişi araç plakaları ile Türk olduğunu belli ediyor. Onlardan biri de 27 yaşındaki Semiha Güneş.

Aslen Gaziantepli olan Semiha Güneş ailesi ile 2 yaşındayken, Balıkesir Ayvalık'a yerleşti. 4 yıl önce Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirince Work and Travel sistemi ile New York'a geldi. 

Kafasına göre iş bulamayan genç kız, erkek mesleği olarak bilinen UBER şoförlüğü yapmaya başladı. "Çok zengin olamıyorum ama karnımız doyuyor diyen Semiha Güneş "2 buçuk senedir UBER yapıyorum. Ama Real Estate lisansı için çalışıyorum. Bende Emlakçılık kafası var. Evlere ve işyerlerine fiyatlarına planlarına bulunduğu yerlere aşırı ilgim var. Sürekli Emlak ilanlarını takip ediyorum." diye konuştu.

GENÇLİĞİM YOLLARDA GEÇTİ

İnsanlarla sohbet etmeyi yolculuğu çok sevdiğini aktaran Güneş "New York'ta gezmeyi çok seviyorum. Dünya'nın 4 bir yanından insanlarla tanışıyorum. Geçici süre düşüncesiyle başladım. 2 sene bitti. 1 yıl daha devam edip Emlak işinde büyümeyi düşünüyorum. Benim Türkiye'de ehliyetim yoktu. New York'a gelip sürücü ehliyeti aldım. UBER işinde iyiyim ama dediğim gibi Emlak işinde büyümek istiyorum. Keşke biri elimden tutsa." dedi.

TÜRK KIZI YAVRU KURT

Charvelet marka SUV'u bulunan Semiha Güneş plakasına biraz fark verip 'TÜRK KIZI' yazdırmış. Plakanın herkese ilginç geldiğini vurgulayan Semiha "SİVASLI gördüm, URFALI gördüm. Benim kanımda Yavru Kurtluk var. O nedenle biraz fark verip TÜRK KIZI plakasını aldım." şeklinde konuştu.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Zaa
  5 ay önce
  Charvelet
 • El Hakan Turco
  5 ay önce
  Charvelet de ne ya? bu kiz yasalmi? yesil karti varmi?
 • burak çevik
  1 ay önce
  Yasal olarak çalışma hakkı yok okuldan aldığı alışma izniyle kaçak çalışıyor ICE duysa kan alır bu *** rportaj vermiş