• Reklam
  • Reklam
  • Reklam

New York Türk Evi Yükseliyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York, Manhattan kentinde, 2017 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından temeli atılan Türkevi'nin inşaatı yükseliyor. 2021 yılında hizmete açılacak binanın kaba inşaatı bitmek üzere.

Reklam
Reklam
New York Türk Evi Yükseliyor
29 Mart 2019 - 19:44
Reklam

Cumhuriyet tarihinin yurt dışındaki en büyük yatırımlarından olan yeni Türkevi, New York'ta lale şeklinde yükselecek bir bina özelliği ile sembol olacak.

New York Türkevi'nin eski binasının yerine Türkiye'nin aktif dış politikası, artan itibarı ve ihtiyaçlarıyla uyumlu 32 katın tamamının kaba inşaatı bitti.

Yaklaşık 20 bin metrekare alana sahip binanın yükseliği 563 feet. BM Daimi Temsilciliği ve New York Başkonsolosluğu'nun yanı sıra 200 kişilik oditoryum, toplantı ve sergi salonları, 20 araçlık otopark ve üstünde lojmanların yer alacağı yeni Türkevi, birçok hizmeti aynı anda verebilecek dinamik ve güvenlikli bir bina olacak.

2021 yılında tamamlanacak binanın projesi Amerikan mimarlık firması Perkins Eastman tarafından tasarlandı. Baş mimarı Jonathan Stark, Türkiye'deki incelemelerinin ardından projeye son halini verdi. Başta Selçuklu olmak üzere, geleneksel Türk mimari motifleri taşıyan, lale şeklinde gökyüzüne yükselecek yeni Türkevi, Downtown Manhattan, East River ve Long Island'dan görülebilecek.

 Yapımını IC İçtaş İnşaat- Tishman (USA) ortaklığı üstlendiği Türkevi'nin kapısı da Selçuklu ve Osmanlı kervansaraylarının mimarisinden esinlenerek inşa edilecek. Yağmur sularının biriktirilerek kullanılmasına olanak sağlayacak depo sistemi ve yeşil bina kapsamında "Leed Silver" sertifikasına sahip olacak bina, çevre dostu gökdelen özelliğini taşıyacak.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com