New York’un Art Professoru: Hayat Tahmaz

New York'un Art Professoru: Hayat Tahmaz

Küçük yaşta ailesi ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ne gelen Hayat Tahmaz'ın sanat yeteneğini ilkokul öğretmeni keşfetti. Ailesinin desteği ile New York Üniversitesi Master in Arts & Arts Education bölümüne giren Hayat Tahmaz şimdi Devlet okulunda öğretmenlik yaparken, diğer yandan da Hayat Arts & Entertainment şirketini kurdu.

20 Ekim 2018 - 07:37

Uzun yıllardır NYC devlet okullarında çalıştığını ifade eden Hayat Tahmaz kısa hikayesini ABDPOST.COM'a anlattı. Arı gibi çalışan Hayat Tahmaz, bir yandan bölge müzesinde workshop yaparken,  diğer yandanda Art Professorlu yapıyor.

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri olan Çalıkuşu romanındaki Feride gibi özveriyle öğretmenlik yapan Hayat Tahmaz öğrencilerine okulu ve eğitimi sevdiriyor. 

Eğitim verdiği çocuklarla özel ilgilenen Tahmaz "Bir çok sağlık sorunları  nedeniyle dersi anlamayan, okulu sevemeyen okuldan ve evden kaçan çocukları ve gençlere okulu sevdirdim buda Arts sayesinde oldu. Yazı yazmadan kitap okumadan anlatarak düşünerek tecrübelerle kendilerini ifade etmelerini öğrettim. O çocukları görünce gurur duyuyorum. İnsanları iyiliğe yaklaştırmak, kötülükten uzaklaştırmak beni mutlu ediyor." diye konuştu.

Kendi işinde büyümek istediğini aktaran Tahmaz, "Kendimi sanatla büyütmek istiyorum. 21 yaşında öğretmenliğe başladığımda 9 yıldır öğretmenim. New York Üniversitesinde çok güzel bir okul hayatım oldu. 3.8 ortalamayla masterımı tamamladım. Şimdi kariyerimin zirvesine tırmanmak için yoğun çaba sarfediyorum. İnsanlarla iletişim kurmak insanları kendi becerileriyle tanıştırmak bana güç veriyor." dedi.2018/10/2018-10-20-08-20-25.jpg
2018/10/2018-10-20-08-20-28.jpg
2018/10/2018-10-20-08-20-33.jpg

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Durmaz
    5 ay önce
    öğretmenimizi tebrik ederiz nasıl ulaşabiliriz acaba adresi telefonu varmı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emine Eler California'da Vefat Etti
Emine Eler California'da Vefat Etti
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it happened
Facebook says nobody reported New Zealand shooting livestream as it...