• Reklam

New York Valisi Cuomo, Tekrar Özür Diledi

New York Valisi Andrew Cuomo, hakkındaki cinsel taciz iddialarının ardından ilk kez kamera karşısına geçti ve tekrar özür diledi.

Reklam
New York Valisi Cuomo, Tekrar Özür Diledi
04 Mart 2021 - 10:18
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri New York Valisi Andrew Cuomo, hakkındaki cinsel taciz iddalarının ardından ilk kez kamera karşısına geçti. Cuomo, Kovid-19 pandemisine ilişkin gelişmeleri değerlendirdiği basın toplantısında hakkındaki taciz suçlamalarına da cevap verdi.  

Vali Cuomo, "İnsanları rahatsız edecek şekilde davrandığımı şimdi anlıyorum. Kasıtsız oldu ve bunun için gerçekten ve derinden özür dilerim. Bu konuda kendimi çok kötü hissediyorum ve bundan utanıyorum" ifadelerini kullandı.

"Beni Siyasiler Değil Halk Seçti"
63 yaşındaki Cuomo, istifa etmesini isteyenlere de "Beni siyasiler değil, halk seçti. İstifa etmeyeceğim" dedi.

Emerson Koleji tarafından yapılan ankete göre, Kovid-19 pandemisiyle mücadelesi nedeniyle ulusal çapta takdir toplayan Cuomo'nun Nisan 2020'de yüzde 71 olan popülerliğinin hakkındaki son cinsel taciz suçlamalarından sonra yüzde 38'e düştüğü belirtildi.

Suçlamalarla ilgili açılacak soruşturmada tam iş birliği yapacağını belirten Vali Cuomo'un eski danışmanı Lindsey Boylan, 24 Şubat 2021'de 'Medium' adlı blog sitesinde yayınladığı makalede, Cuomo'nun 2018'de ofisinde kendisine uygunsuz davranışta bulunduğunu ifade etmişti.

"Cinsel içerikli Sorular Sordu"
New York Times'a 27 Şubat'ta açıklama yapan Cuomo'nun eski danışmanlarından 25 yaşındaki Charlotte Bennett de Vali'nin geçen baharda kendisine cinsel içerikli bazı sorular sorduğunu belirtmişti.

"Utandıracak Yaklaşımda Bulundu"
33 yaşındaki fotoğrafçı Anna Ruch, New York Times'a 2 Mart'ta yaptığı açıklamada, Eylül 2019'daki bir düğünde Cuomo'nun kendisine 'şaşırtacak ve utandıracak şekilde yaklaşımda bulunduğunu' kaydetmişti.

Cuomo’ya yönelik cinsel taciz suçlamasında bulunan kadınların sayısının 3’e çıkmasıyla Vali'ye New York eyalet Kongresi ve şehir meclisi içinde kendi partisinden üyeler istifa çağrısında bulunmuştu.

Cuomo da 28 Şubat'ta yaptığı yazılı açıklamada, bazı davranışlarının 'istenmeyen flört' olarak yanlış yorumlandığını, etrafındakilere daha hassas ve mesafeli yaklaşması gerektiğini anladığını belirterek, özür dilemişti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com