• Reklam

Newark'ta Müslüman Yazar Uçaktan Atıldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin New jersey eyaletine bağlı Newark Havalimanından uçağa binen Müslüman bir aktivist ve eski New Jersey Kongre adayı Amani al-Khatahtbeh, giyim tarzını eleştiren başka bir yolcuyla tartıştığı için Polis tarafından uçaktan indirildi.

Reklam
Newark'ta Müslüman Yazar Uçaktan Atıldı
16 Kasım 2020 - 13:03 - Güncelleme: 16 Kasım 2020 - 13:26
Reklam
Reklam

Amani al-Khatahtbeh ile birinci sınıfta uçan erkek yolcu arasında havaalanının güvenlik hattında giyim tarzından rahatsız olduğunu dile getirmesi üzerine tartışma çıktı. 

Al-Khatahtbeh, "Charlotte, Kuzey Carolina'ya giden uçağa gitmek için güvenlikten geçtik. Bu sırada bir erkek yolcu önüme geçerek bu giyimin ile uçağa binemezsin. dedi. Ben aldırış etmedim. Uçağa bindim.  Bu sıradahavayolu yetkilileri yanıma gelerek uçaktan inmemi istediler." şeklinde konuştu.
Yaşananları Facebook'tan canlı yayınlayan Al-Khatahtbeh'in videosunda bir havayolu yetkilisinin, "Yolcular seninle aynı uçakta olmaktan rahatsızlık duyuyor. Lütfen uçaktan inin" dediği öğrenildi.
Dün 6 saat gözaltında tutulduğunu aktaran Amani Al-Khatahtbeh "Büyük travma yaşadım." dedi.

American Airlines sözcüsü, giden uçuşta "bir olay meydana geldiğini" doğruladı ve aktif bir soruşturma sürdüğünü aktardı.

Bir havayolu sözcüsü yaptığı açıklamada, "Bu sorunu ciddiye alıyoruz ve ekibimiz ne olduğunu anlamak için olabildiğince hızlı çalışıyor." şeklinde açıklama yaptı.

  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com