• Reklam
Reklam

NY, NJ ve CT 19 Mayıs'ta Tam Açılıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde New York, New Jersey ve Connecticut 19 Mayıs'tan itibaren tamamen açılacağı belirtildi. New York City de 17 Mayıs'ta Metro 24 saat çalışacak.

Reklam
NY, NJ ve CT 19 Mayıs'ta Tam Açılıyor
03 Mayıs 2021 - 23:38
  • Reklam
New York ve komşuları New Jersey ve Connecticut, bir zamanlar koronavirüs pandemisinin merkeziyken aşılama oranının yüzde 80leri geçmesinin ardından 19 Mayıs'ta tekrar açılacağı belirtildi. 

Virüsün yayılmasını önlemek için geçen yıl kısıtlamalar getirildiğinden, restoranlar, ofisler, perakende mağazaları, tiyatrolar, müzeler, berber dükkanları, eğlence parkları ve spor salonları ile spor salonlarının hepsinin ilk kez tam kapasite çalışmasına izin verilecek.

New York Valisi Andrew M. Cuomo bugün yaptığı açıklamada, yiyecek ve içecek servisi için sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması da dahil olmak üzere ekonomik faaliyetleri artırmaya yönelik daha geniş çabaların bir parçası olarak pandemi kısıtlamalarının hafifletildiğini duyurdu. New York City de 17 Mayıs'ta metro 24 saat hizmet verecek.

Cuomo, Manhattan ofisinde düzenlediği basın toplantısında “Bugün New York Eyaleti için bir kilometre taşı ve önemli bir geçiş anı” dedi.

Ancak uzmanlar, New York'ta aşıların yavaşlayan hızının, yetersiz aşılanmış alanların yaygınlığının ve endişe verici değişkenlerin yayılmasının, pandeminin sona ermediği anlamına geldiği konusunda uyarıyorlar .
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com