• Reklam

O Aile Robinhood Uygulamasına Dava Açtı

ABD'de oğulları intihar eden aile Robinhood uygulamasına, 'oğullarını 1 milyon dolar borcu olduğunu inanmasına yol açması' gerekçesiyle dava açtı.

Reklam
O Aile Robinhood Uygulamasına Dava Açtı
09 Şubat 2021 - 11:55 - Güncelleme: 09 Şubat 2021 - 12:19
  • Reklam

Wall Street isyanıyla adından söz ettiren Robinhood uygulaması, geçen yıl intihar eden bir yatırımcısının intiharından sorumlu tutuluyor. İntihar eden yatırımcının ailesi tarafından mahkemeye sunulan dava dilekçesine göre, 20 yaşındaki genç, uygulamanın yaptığı yanlış yönlendirmeler nedeniyle neredeyse 1 milyon dolar borcu olduğuna inandı.

Uygulamanın kullanıcılarından 20 yaşındaki Alex Kearns, Haziran 2020'de intihar etmişti. Kearns'ın ailesi de bu ölümden 'oğullarını büyük miktarda borçlu olduğuna inandıran ve dikkatsiz taktikler kullanan' Robinhood uygulamasını sorumlu tuttu.

Reddit gibi sosyal medya platformları üzerinden örgütlenen küçük yatırımcılar grubunun en yaygın kullandığı hisse alım-satım uygulaması Robinhood'a dava açıldı.

Aile: 1 Milyon Dolar Borcu Olduğuna İnandırdılar
Kaliforniya'daki Santa Clara Yüksek Mahkemesi'nde 30 sayfalık dava dilekçesini ileten aile, Robinhood'u, 'genç ve deneyimsiz bir yatırımcıyı anlamadığı alım-satım işlerine dahil olması ve büyük riskler alması için cezbetmekle, neredeyse 1 milyon dolar borcu olduğunu sanmasına yol açmakla' suçladı.

"Bu Şartlarda intihar Önlenemez"
​Uygulamanın sonuçları düşünülmeden uyguladığı taktiklerin doğrudan yatırımcılarından birinin hayatına mal olduğunu savunan aile, hiçbir geliri olmamasına rağmen oğullarının bu yüz bin dolarlık işlemler yapmasına nasıl izin verildiğini sorguladı; bu şartlarda intiharın öngörülebilir ve önlenemez olduğunu söyledi.

Aile, genç kullanıcıları çekmek ve gerçek hayattaki risklerden uzak olunduğu mesajı vermek için Robinhood uygulamasının 'tıpkı bir bilgisayar oyunu gibi tasarlandığını' da düşünüyor.  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com