• Reklam
Reklam

O Gece Elazığlılar da Amerikalılar Kadar Korktu

Washington DC'de Kongre binasının basılmasından, sadece Amerikalılar endişe duymadı. Bakın Elazığlıların kaygısı ne oldu?

Reklam
O Gece Elazığlılar da Amerikalılar Kadar Korktu
10 Ocak 2021 - 20:26 - Güncelleme: 11 Ocak 2021 - 11:22
  • Reklam
Amerika Birleşik Devletleri Kongresinin basıldığı gece, tek endişe duyan Amerikalılar değildi. Elazığlılar da en az Amerikalılar kadar hissetti o korkuyu. Neden mi? Hemen açıklayalım... Kongrenin basılmasından endişe duyan Elazığlıların derdi sarsılan ABD Demokrasisi olmadı. Ne mi oldu? Kongreyi süsleyen mermerler...

Ülkeler, baskını kınadıklarını açıklarken, Elazığ’dan gelen bir ses dikkat çekti. Elazığ’ın AK Partili Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da,  ABD’de yaşananlardan duyduğu endişeyi dile getirdi. Ancak Şerifoğulları bunu, herkesten farklı bir şekilde ifade etti.

Göstericilerin Kongreyi dağıtmasının ardından Twitter üzerinden yayınladığı mesajında Şerifoğulları, “Endişeliyiz, vişneçürüğü mermerimize bir şey olur diye...” yazdı.

Tüm dünya, ABD Kongresinde yaşanan Demokrasi sorununa gözlerine dikmişken, Gakkoşların kaygısı ise vişneçürüğü mermerler oldu.


ABD Kongre Binasında Elazığ Mermerleri
ABD Kongre binasındaki başkanlık kürsünün arkasında, sadece Elazığ Alacakaya ilçesinde çıkan vişne rengi damarlı mermerler dikkat çekti. Şerifoğulları'nın yaptığı paylaşımla, Kongre'deki başkanlık kürsüsünü süsleyen mermerlerin Elazığ’dan gitmiş olduğu öğrenildi.   • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com