Ölmeden Önceki Son İsteği Olay Oldu

Ölmeden Önceki Son İsteği Olay Oldu

İdam edilmeden önce öyle bir şey istedi ki herkes hayrete düştü. ABD’nin Georgia eyaletinde gelecek hafta idam edilecek kadın mahkumun, son isteği dikkat çekti. Menüde, iki büyük peynirli hamburger ve patates kızartması, salata, patlamış mısır, domates, havuç, kızartılmış soğan ve yumurta, süt, limonata ve vanilyalı dondurma bulunuyor.

21 Aralık 2017 - 20:33

Zehirli iğneyle idam edilecek 46 yaşındaki Kelly Renee Gissendaner, 25 Şubat'taki infazı öncesinde son isteğini, uzun bir listeden oluşan yemek menüsü olarak hapishane yönetimine sundu. Menüde, iki büyük peynirli hamburger ve patates kızartması, salata, patlamış mısır, domates, havuç, kızartılmış soğan ve yumurta, süt, limonata ve vanilyalı dondurma bulunuyor.

Kocasını 1997'de öldürmekten suçlu bulunan Gissendaner, eyalette son 70 yıldır idam edilecek ilk kadın mahkum olacak.  İdam cezası şu anda dünya genelinde 58 ülkenin yasasında yer almaktadır. 102 ülke ölüm cezasını yasalarından tamamen çıkarmış durumdadır. 6 ülke savaş suçları ya da askeri yasaların ihlâl edilmesi gibi istisnai durumlar dışında ölüm cezası öngörülmüyor.

32 ülkede yasalarından idam cezasını kaldırmamış olmakla birlikte, pratikte uygulamıyorlar. Dünyada idam cezasını uygulamaya devam eden ülkeler arasında ABD, Çin, Japonya, Hindistan gibi gelişmiş ülkeler de dikkat çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
Seren Fosforoğlu-İbrahim Öztürk boşandı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı
'Bir Zamanlar Çukurova'da sürpriz! İşte Fekeli'nin aşkı