• Reklam
Reklam

Onaylanan 2. Aşı, ABD'de Tabloya Nasıl Yansır?

Moderna'nın aşısının da onaylanmasıyla birlikte ABD'de değişim ne boyutta olabilir? Bu durum vakalara nasıl yansır? Amerika'da virüs krizi bitecek mi? Uzmanlar sizler için değerlendi...

Reklam
Onaylanan 2. Aşı, ABD'de Tabloya Nasıl Yansır?
19 Aralık 2020 - 20:15 - Güncelleme: 19 Aralık 2020 - 22:52
  • Reklam

Amerika Birleşik Devletleri'nde Koronavirüs'e çare olarak gözüken Moderna'nın geliştirdiği Kovid-10 aşısı da onaylandı. Pfizer-BioNTech’in ardından bir aşı daha İlaç ve Gıda Dairesi (FDA), acil kullanım onayı verdi.

"Özellikler Ölümlerde Büyük Bir Düşüş Bekliyoruz"
Prof. Dr. Derya Unutmaz, Voa Türkçe'ye verdiği röportajda, “Mart ayına kadar 100 milyon kişiye aşı yapılması planlanıyor ve bunun etkisini Nisan'dan itibaren görmeye başlayacağız. Özellikle ölümlerde büyük bir düşüş bekliyoruz. Hastaneye yatan hastalarda çok büyük azalma olacak" ifadelerini kullandı.

"Yaz Başına Doğru Pandemiyi Konrol Altına Alacağız"
Amerika'da hızla ilerleyen vakalarla ilgili Unutmaz, "Pandemi tamamen kontrol altına alınmasa da çok önemli bir gelişme. Yaz başlarına doğru bence bu pandemiyi çok büyük bir oranda kontrol altına almış olacağız, en azından Amerika’da” diye konuştu.

Aynı zaman Unutmaz Türkiye’nin tek bir aşıya bağımlı kalmasının çok riskli olduğunu ve henüz son faz çalışmaları bitmemiş aşıların koruyucu ve etkili olmama ihtimalinin göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti.


  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

Haberleri Google News üzerinden takip etmek için tıklayınhttps://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com