• Reklam

Özgür Demirtaş Duyurdu: Kardeşi Harvard Yolcusu

Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından, kardeşi Mehmet Demirtaş'ın Harvard'dan iş teklifi aldığını duyurdu.

Reklam
Özgür Demirtaş Duyurdu: Kardeşi Harvard Yolcusu
12 Ocak 2021 - 03:01
  • Reklam
Ekonomist ve Akademisyen Özgür Demirtaş sosyal medya hesabından kardeşi Mehmet Demirtaş'ın Harvard Yapay Zeka Merkezi'nden teklif aldığını duyurdu. Kişisel Twitter hesabından takipçileriyle sevincini paylaşan Demirtaş, kardeşiyle gurur duyduklarını belirtti.

Abi Özgür Demirtaş, kardeşi Mehmet Demirtaş'ın, Harvard Yapay Zeka Merkezi'nde çalışmak üzere teklif aldığını duyurarak, kardeşi hakkında bazı bilgiler verdi.

Özgür Demirtaş'ın Açıklaması:
Sizlerle gururlandığım bir şeyi paylamak istiyorum. Biz 3 kardeşiz. En büyükleri benim ve En küçüğümüz Mehmet. Benden 16 yaş küçük, yani Ailemizin tekne kazıntısı (abim kızma): Mehmet, Cornell Üniversitesinden Teorik Fizik alanında doktorasını kullanıyor ve kendisi Harvard, MIT, N-eastern ve Tufts üniversitelerinin Yapay Zeka Merkezinde çalışmak üzere teklif aldı. Bir abi olarak ben ve ailemiz, Mehmet ile gurur duyuyoruz."


Paylaşımının ardından Demirtaş kardeşi hakkında, "Mehmet ile ilgili bir kaç bilgi daha vermek isterim. Kendisi Sabancı Üniversinden lisans derecesini aldı. O günkü rektörümüzle daha öğrenciyken akademik yayın yaptı. Çocukken War Craft oynamaktan uykusuz gezerdi. Benim aksime çok sessizdir. Yolun açık olsun benim canım kardeşim" ifadelerine yer verdi.
 
  • Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam

https://www.alexa.com/siteinfo/abdpost.com