Pakistan’da kadınlar sokağa çıktı!

Pakistan’da kadınlar sokağa çıktı!

8 yaşındaki Zeynep Ensari’nin tecavüz edilerek öldürülmesi, Pakistan’da kadınları sokağa döktü. Ufak kızı bir seri katilin öldürmüş olabileceği konuşuluyor.

13 Ocak 2018 - 19:33

5 Ocak’ta 8 yaşındaki Zeynep Ensari, yakındaki Kuran kursuna gitmek için evinden çıktı. Ancak bir daha sağ görülmeyen kızın cesedi, Salı günü bir çöpte bulundu.Polis ölüm raporunda, birkaç kez tecavüze uğrayan kızın, boğularak öldürüldüğünü açıkladı.Kasur kentinde yaşayanlar, olayı protesto etmek ve saldırganın yakalanmasını talep etmek için sokaklara çıktı. Güvenlik güçleriyle kanlı çatışmalara yol açan protestolarda, geçen yıl en az 12 küçük kız çocuğunun kaçırılıp tecavüz edilerek öldürülmesine karşın, bugüne kadar hiçbir suçlunun yakalanamadığına dikkat çekildi.

Çıkan olaylarda iki protestocu hayatını kaybetti.Üç gün süren kanlı gösterilerin ardından bugün kentte ortam sakinleşti. Pencap Eyaleti’nin yöneticilerinden Rana Sanaullah, yapılan DNA testi sonucunda olayın en az 5 benzer vakayla ilgisi olduğunu duyurdu. Yeni bulgular üzerine polis, ikisi kızın akrabası olan 8 kişiyi gözaltına aldı.

Bugün Karaçi ve Lahor’un da aralarında olduğu pek çok kentte sokağa kadınlar çıkarak adalet taleplerini yineledi. Önceki 3 günün aksine gösterilerde henüz olay çıkmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kötü günler geride kaldı
Kötü günler geride kaldı
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'
'Barış Manço bu dünyaya gelmiş sayılı seslerden'